BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Geçit'te 145 m² daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981263
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GEÇİT MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3342 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 16:15
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 16:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2017/3342 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 6280 Ada, 6 Parsel, GEÇİT Mahalle, 17 Nolu Bağımsız Bölüm, taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul Zemin Kat + 5 Normal Kat olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, pvc pencereli ve camlıdır. Ayrıca site içerisinde yer alan bahçede; 2 büyük havuz + 2 çocuk oyun bahçesi + her bloğa ait açık otopark + 400 m. yürüyüş parkuru + 1 adet çevresi tel örgülü çocuk oyun sahası vardır. Taşınmaz giriş holü, 3 oda, 1 salon, mutfak, 2 banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır.Taşınmazın giriş kapısı çelik kapılı, duvarları sıvalı ve boyalı, oda zemini laminant parke kaplı, giriş holü ve mutfak seramik kaplıdır. Mutfak dolapları hazır membran kapaklı, tezgah mermer, genel banyonun zemini ve duvarları seramik kaplı, küvet + duşkabin ve banyo dolabı mevcuttur. Ebeveyn banyonun zemini ve duvarları seramik kaplı olup duşkabin mevcuttur. Borçluya ait taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkulde asansör mevcut olup dairenin ısıtma sistemi kombi kaloriferli olup kullanım amaçlı sıcak su bulunmaktadır. Net alanının 114,18 m² olduğu, brüt alanının 145,00 m² olduğu tespit edilmiştir. Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Geçit Mh. Kanat Sk. Sedirpark 3 Evleri, D Blk. 4.Kat No.17 Osmangazi/BURSA
Yüzölçümü : 14.778,27 m2Arsa Payı : 142/24000
Kıymeti : 380.000,00 TLKDV Oranı : %8
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Geçit-Emek-Hamitler arasındaki bölgenin imar planı kapsamında olduğu anlaşılmştır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 16:15 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 16:15 - 16:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3342 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR