BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi Emek Adnan Menderes'de 168 m² daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112128
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : EMEK ADNAN MENDERES MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 4+1
: 168
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 17
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2951 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
997,500 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/2951 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 519 Ada, 14 Parsel, EMEK Mahalle, F-ÇINAR4, 1.BODRUM KAT, 4 Nolu Bağımsız Bölüm, Taşınmazın bulunduğu Korupark Evleri 24 saat özel güvenlikli olup site içerisinde sosyal tesisler, açık yüzme havuzları, çocuk oyun alanı, basketbol ve futbol sahaları, tenis kortu, açık ve kapalı kafeterya, yürüyüş ve koşu parkurları, kapalı otoparkı bulunmaktadır. Söz konusu sitenin inşaatına 2006 tarihinde başlanmıştır.Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul, yaklaşık 10 yıllık 17 katlı binadır. Borçluya ait taşınmaz 1.Bodrum Katta yer almaktadır.Binanın dış cephesi sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları ve basamakları mermer kaplı olup çatısı terastır. Binada asansör bulunmaktadır. Dairenin içine girilmiş olup taşınmazın halihazırda borçlu tarafından kullanıldığı anlaşılmaktadır. Bilirkişi heyetimizce yapılan incelemelerde taşınmaz giriş holü, antre salon, 4 oda, mutfak, banyo, eb. banyo, wc ve 3 balkon?dan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salonun duvarlarının bir kısmı dekoratif duvar kağıdı kaplı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, salon ve oda zeminleri parke kaplı, mutfağın ve holün zemini seramik kaplı, oda kapıları ahşap desenli hazır kapı, mutfak alt üst dolap hazır kapaklı tezgah mermerdir. Banyoların ve wc nin zemini ve duvarları seramik kaplı olup banyo dolabı ve duşakabin bulunmaktadır. Dairenin ısıtması doğalgaz kombi ve kalorifer peteklidir. Taşınmazın heyetimizce yapılan incelemeler neticesinde toplam net alanının 168,00 m² olduğu, brüt alanının 210,00 m² olduğu tespit edilmiştir. Genellikle mesken amaçlı binaların yer aldığı, ayrık ve blok nizam binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
ÖNEMLİ NOT:İPOTEK ALACAKLISI ALACAĞININ ALTINDA SATIŞA MUVAFAKAT VERMEMEKTE OLUP SATIŞA 1.500.000 TL ARTI SATIŞ MASRAFI ÜZERİNDEN BAŞLANACAKTIR.
Adresi : Emek Adnan Menderes Mh. 521. Sk. Korupark Evleri, 1.Etap F Çınar 4
1.Bodrum Kat. D.4 Osmangazi/BURSA
Yüzölçümü : 47.434,34 m2
Arsa Payı : 8383/4743434
Kıymeti : 997.500,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2951 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR