BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Demirtaş'ta daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00916340
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ CUMHURİYET MAH. / DEMİRTAŞ
Oda Sayısı : 4+1
: 182
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 18
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 18.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5501 ESAS
Muhammen Bedeli
:
364600 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA9. İCRA DAİRESİ
2018/5501 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 300 Ada, 11 Parsel, DEMİRTAŞ CUMHURİYET Mahalle/Köy, 15. BLOK, 5.KAT, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Bursa Yasemin Park Evlerinde yer alan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirtaş Cumhuriyet Mahallesinde yer aldığı tespit edilmiştir. Taşınmaz Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi, 3. Cadde Yasemin Park Evleri 15. Blok Kat 5 D:11 adresinde yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı parsel Panayır Yolu Caddesi ve İnönü Caddesinin kesişiminde yer almakta olup kuş uçuşu Bursa Yalova Yoluna 2,00 km, 11 Eylül Bulvarına 2,20 km, DOSAB'a 2,40 km, Bursa-Heykel Şehir Merkezine 6,90 km mesafede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu Yasemin Park Evleri 24 saat özel güvenlikli olup site içerisinde peyzaj alanları, barbekü alanları, mini futbol ve basketbol sahası, yürüyüş yolları, spor ve oyun alanları bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı yaklaşık 20 yıllık 18 katlı binada, her katta 2 daire yer almakta olup borçluya ait taşınmaz 5. Katta yer almaktadır.Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, bir kısmı cam giydirme cepheli, giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı merdiven sahanlıkları ve basamakları mermer kaplı olup çift asansör bulunmaktadır. Dairenin kuzeydoğu ve güneydoğu yönünde cephesi vardır.Yapılan incelemelerde taşınmazın antre, hol, salon, 4 oda, çamaşır odası mutfak, genel banyo, eb. banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, oda zeminleri parke kaplı, antre hol ve mutfağın zemini seramik kaplı, oda kapıları lake boyalı, mutfak alt üst dolap hazır kapaklı tezgah mermerdir. Banyoların zemini ve duvarları seramik kaplı olup genel banyoda, banyo dolabı ve küvet bulunmaktadır. Dairenin ısıtması merkezi sistem doğalgazlı (ısı pay ölçer) ve kalorifer peteklidir. Taşınmazın yapılan incelemeler neticesinde toplam net alanının 152,97 m² olduğu, brüt alanının 182,30 m² olduğu tespit edilmiştir.Genellikle mesken amaçlı binaların yer aldığı, ayrık ve blok nizam binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 152,97 m2
Arsa Payı : 148/96000
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 28.05.2018 tarih ve E.67901 sayılı yazısı incelendiğinde; Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı Demirtaş Mahallesi 300 ada 11 parselin 1/1000 Ölçekli Demirtaş Uygulama İmar Planı Revizyonu (Yeşilşehir) kapsamında Blok nizam, max. TAKS:0,40, KAKS:1,50, Hmax: serbest konut alanında ve trafo alanında kalmakta olduğu, ayrıca Demirtaş Mahallesi 300 ada 11 parsel sayılı taşınmaza ait 31.08.1998 tarih ve 47/87 sayılı yapı ruhsatı sureti bulunduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 364.600,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5501 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR