BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Demirtaş Sakarya'da 166 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01080309
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ SAKARYA MAH. / DEMİRTAŞ
Oda Sayısı : 4+1
: 166
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 09.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3368 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,500 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2019/3368 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Demirtaş Köyü, 567 ada, 21 parsel sayılı ve 380,62 m2. miktarlı “4 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 181/1423 arsa paylı, A blok, 2. ve çatı kattaki 6 no’lu Bağımsız Bölümün (Dubleks Konutun) olarak kayıtlı olup tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz,Tapu bilgilerinde 2. ve çatı kat, 6 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 3. ve çatı kattaki 6 no’lu dubleks daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 5 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve ortak alanlar, üst katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. Dairenin dış mekan incelemelerinin mahallinde yapılmasının ardından iç mekanı ile ilgili teknik ve fiziksel özellikleri hakkında, borçlunun eşi Berna Özçift ile telefon görüşmesi yapılarak gerekli bilgiler elde edilmiştir.Halihazırda borçlu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dubleks dairenin giriş (3.) ve üst (çatı) katlarının beherinin bürüt alanı 83,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 166,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 136,00 m2. dir. Dairenin giriş katında 2 adet oda, salon, antre, mutfak ve wc-lavabo, üst (çatı) katında ise 2 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümleri bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki antre, merdiven holü, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan dairenin giriş katının 2 cephesinde 1’ er adet balkonu ve teras katının batı cephesinde terası mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Demirtaş Sakarya Mahallesi, 1012. Sokak, no: 10 adresindeki Zülal Apartmanı’nın, A blok, 3. ve çatı katındaki 6 no’lu dubleks Osmangazi Bursa
Yüzölçümü : Taşınmazın bürüt alanı 166,00 m2. ve toplam net alanı ise 136,00 m2. dir
Arsa Payı : 181/1423
İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarakOsmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Demirtaş Mahallesi, 567 ada, 21 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Demirtaş Uygulama İmar Planı kapsamında, Hmax.(Yükseklik): 9,50 m. (3 kat) olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 290.500,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3368 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR