BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Demirtaş Sakarya'da 144 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01011240
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ SAKARYA MAH. / DEMİRTAŞ
Oda Sayısı : 5+1
: 144
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 14.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2983 ESAS
Muhammen Bedeli
:
316,800 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2019/2983 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 230 Ada, 20 Parsel, DEMİRTAŞ Mahalle/Köy, 4.+ÇATI KAT, 8 NOLU Nolu Bağımsız Bölümdür. Söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirtaş Sakarya Mahallesi, Sanayi Çevre Yolu Caddesi, no: 4 adresindeki Karagöz İnşaat Evleri?nin, 4. ve çatı katındaki 8 no'lu dubleks dairedir. Bina, zemin+asma+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, bahçeli ve otoparksızdır. Zemin katında sığınak, depo ve 1 adet dükkan, üst katlarının beherinde ise 2'şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. Halihazırda boş durumunda olan mesken nitelikli söz konusu dubleks dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (4.) ve üst (çatı) katlarının beherinin bürüt alanı 72,00 m2. olup, toplam bürüt alanı; 144,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 118,00 m2. dir. Dairenin giriş katında 2 adet oda, salon, hol, mutfak ve wc-lavabo, üst (çatı) katında ise 1 adedi karanlık (cephesiz) olmak üzere 3 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümleri bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, giriş katındaki salonun tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Katlar arası merdiven basamakları betonarme üzeri mermer ile kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Güney ve doğu cepheli olan dairenin giriş katının 2 cephesinde 1'er adet balkonu ve teras katının güney cephesinde terası mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemli olan dairenin kombi cihazı ile elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmamaktadır.Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu, araç ve yaya trafiğinin işlek, ticari potansiyelin ise yüksek olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 118 m2
Arsa Payı : 176/1024
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 21.03.2019 tarih ve E.30428 sayılı yazılarında; İlgi yazı İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzce tetkik edilmiş olup, Demirtaş Mahallesi, 230 ada, 20 parsel, 1/1000 ölçekli Demirtaş Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında, ön bahçe mesafesi 5 m., yan bahçe mesafesi 3 m., Hmax.: 15,50 m., blok nizam, 5 kat ticaret alanında kalmakta olup, plan örneği dosyadadır.
Kıymeti : 316.800,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2983 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR