BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Demirtaş Cumhuriyet'te 44 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063007
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ CUMHURİYET MAH. / DEMİRTAŞ
Oda Sayısı : 1+1
: 44
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2281 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/2281 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 7727 Ada, 1 Parsel, Demirtaş/Cumhuriyet Mahalle, 9 Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu taşınmaz 7. Cadde, Sinpaş Bursa Modern Evleri,Saraybahçe Konakları, 2-A 11-P, İç Kapı No: 9 adresindedir. Zemin kat ve 15 normal kat olmak üzere toplam 16 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır.Yerinde yapılan ölçümlerde Yüksek-2 Blok; 9 nolu bağımsız bölümün; net kullanım alanı 38,03 m², bürüt kullanım alanı 44,00 m²olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir. Mesken olarak kullanılan taşınmaz; salon­­ + mutfak, , 1 adet oda, giriş holü ve banyo + wc mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon­­ + mutfak, , 1 adet oda ve giriş holü zemin kaplamaları laminant parke, hacimlerin duvarları ise saten alçı üzeri duvar kâğıdı bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında mermer tezgâh bulunmaktadır. Banyo +wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplama olup banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler çift camlı pvc profildir.Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, dekoratif cephe kaplamaları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapının ana giriş kapısı camlı alüminyum kapı, merdivenler ve giriş holü seramik kaplama, korkuluklar alüminyum profildir. 2 adet yolcu, 1 adet yük asansörü bulunmaktadır. Çoklu bloktan oluşan site içerinde açık-kapalı araç otoparkı, çocuk oyun alanları, açık yüzme havuzu, sosyal tesis ve güvenlik uygulaması bulunmaktadır.Taşınmazın içinde bulunduğu yapıda tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 10-15 katlı yapılmıştır.
Yüzölçümü : 9.791,99 m2Arsa Payı : 25/9790
Kıymeti : 250.000,00 TLKDV Oranı : %1
İmar Durumu : Demirtaş-Cumhuriyet Mahallesi, 7727 ada, 1 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Demirtaş Belediyesi Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kaydındaki Şerhler : 1 adet haciz şerhi vardır.
İrtifak : Tedaş Lehine 109,73 m2 sahata 99 yıl müddetle daimi irtifak TEDAŞ hakkı tesisi.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2281 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR