BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi Demirtaş Cumhuriyet Mah.de 75 m² daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181189
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ CUMHURİYET MAH. / DEMİRTAŞ
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 11
Binadaki Kat Sayısı : 17
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2152 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
BURSA ULUYOL MERKEZ ADALET SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/2152 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 7727 Ada, 1 Parsel, DEMİRTAŞ CUMHURİYET Mahalle/Köy, A giriş 14 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz zemin kat ve 15 normal kat olmak üzere toplam 16 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır.Yerinde yapılan ölçümlerde Yüksek-2 Blok; 14 nolu bağımsız bölümün net kullanım alanı 64,80 m², bürüt kullanım alanı 75,00 m²olarak hesaplanmıştır. Mesken olarak kullanılan taşınmaz; salon­­, 2 adet oda, mutfak, giriş holü ve banyo-wc mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon­­, 2 adet oda, mutfak ve giriş holü zemin kaplamaları laminant parke, hacimlerin duvarları ise saten alçı üzeri saten boyalıdır. Hacimlerin tavanlarında alçıpan asma tavan uygulaması ve ışık bandı bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında çimstone tezgâh bulunmaktadır. Banyo- wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplama olup banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler koyu renk çift camlı pvc profildir. Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, dekoratif cephe kaplamaları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapının ana giriş kapısı camlı alüminyum kapı, merdivenler ve giriş holü seramik kaplama, korkuluklar alüminyum profildir. 2 adet yolcu asansörü bulunmaktadır. Çoklu bloktan oluşan site içerinde açık-kapalı araç otoparkı, çocuk oyun alanları, açık-kapalı yüzme havuzu, sosyal tesis ve güvenlik uygulaması bulunmaktadır. Konu taşınmazın içinde bulunduğu yapıda tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 10-15 katlı yapılmıştır. Taşınmaz belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Demirtaş Cumhuriyet Mh. 7. Cadde, Sinpaş Bursa Modern Evleri,
Saraybahçe Konakları, 2-A 11-P, İç Kapı No: 14 Osmangazi / BURSA
Yüzölçümü : 9.791,99 m2 Arsa Payı : 38/9790
Kıymeti : 340.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Demirtaş Belediyesi Uygulama İmar Planı Revizyonu
kapsamında konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BURSA ULUYOL MERKEZ ADALET SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA
ÖNEMLİ NOT: COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA TEMİNAT ALIMINA İLİŞKİN DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞ OLUP AŞAĞIDAKİ ŞARTLARIN DİKKATLİCE OKUNMASI RİCA OLUNUR.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ Portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve klavuz yayınlamak suretiylegeçiş yapılana kadar tüm tedbirlerinİcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaş riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasındaparanın alımı, sayımı ve iadesiyle ekstra yoğunluğa sebebiyet verileceği, sahte paranın tespitinin mümkün olamayacağı ile nakit paranın bankaya ulaştırılmasında da bulaş riskinin oluşacağı hususları gereğince NAKİT PARA TEMİNAT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Arttırmaya iştirak edeceklerin taktir edilen değerin %20 pey akçesini Müdürlüğümüzün TR540001500158007290499958 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C. Kimlik Nosu ve dosya numarası ile birlikteEN GEÇ İHALE TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması ve göstermeleri lazımdır. İhalenin alıcıya kalmaması halinde yatırılan teminat en geç bir gün sonra ilgilisine iade edilecektir. (Havale ve EFT dışında para gönderenlerin IBAN bildirir dilekçeyi müdürlüğümüze sunmaları gerekir) Belirtilen koşulları sağlayamayanlar fırsat eşitliği ilkesi gereğince ihaleye kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2152 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

Hikmetullah TEMİZ
İcra Müdür Yardımcısı
127095
E-İMZA

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR