BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Çirişhane'de 80 m² daire 1/4 hissesi icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181099
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ÇİRİŞHANE MAH. / KÜPLÜPINAR
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4405 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
33,092 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 14:16
İkinci Satış Günü
:
18.09.2020 14:15
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU ULUYOL/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Sayfa : 0

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/4405 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 1631 Ada, 13 Parsel, ÇİRİŞHANE Mahalle/Köy, Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Çirişhane Mah., 1631 Ada, 13 Parsel nolu 96,00 m² yüzölçümlü İki Katlı Yığma Ev vasfındaki taşınmazda yer alan, kıymet takdirinin yapılması istenilen, kat mülkiyetine geçmiş olan, 1/2 arsa paylı, 1. Kat, 2 Nolu Bağ. Bölümün (Mesken) 1/4 hissesinin borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 25-30 yıllık betonarme karkas inşaat tarzında zemin kat ve normal kat olmak üzere toplam 2 katlı(zemin üstü) bitişik nizam inşa edilmiştir. Binanın zemin ve normal katlarında mesken amaçlı bir dairesi mevcut olup asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephe duvarları desenli sıvalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik, çatısı eğimli ve üzeri kiremit kaplıdır.Keşif tarihinde borçluya ait taşınmazın içine girilmiş olup halihazırda borçlunun akrabaları tarafından kullanıldığı gözlemlenmiştir. Dairenin ön cephesi kuzey arka cephesi güney yönünde, bina giriş kapısının sol tarafında yer almakla birlikte halihazırda antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı ahşap, iç duvarları sıvalı ve plastik boyalı, antre, salon ve odaların zemini marley ve laminant parke kaplı olup oda kapıları ahşaptır. Pencereleri pvc doğramalı ve camlı, mutfak dolapları alt üst suntalem olmakla birlikte tezgah mermerdir. Islak hacimlerin (Banyo ve wc) zemini ve duvarların bir kısmı seramik kaplı olup banyoda dolap, duş teknesi ve kabini bulunmaktadır. Dairenin arka cephesinde zemini seramik kaplı balkon mevcuttur. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 80,00 m², brüt alanı 94,55 m²?dir. Genellikle orta gelir gruplarınca mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 2-3 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumdadır.Borçlunun hissesi 1/4 ' dür.
Adresi : Çirişhane Mah., Karacabey Cad., No:71, Kat:1 D:2Osmangazi / BURSA
Yüzölçümü : 96 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Kanalboyu Doğusu Sağlıklaştırma ve Dönüşüm Amaçlı Uygulama İmar Planında konut alanında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 33.092,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 18/09/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU ULUYOL/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ Portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve klavuz yayınlamak suretiylegeçiş yapılana kadar tüm tedbirlerinİcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaş riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasındaparanın alımı, sayımı ve iadesiyle ekstra yoğunluğa sebebiyet verileceği, sahte paranın tespitinin mümkün olamayacağı ile nakit paranın bankaya ulaştırılmasında da bulaş riskinin oluşacağı hususları gereğince NAKİT PARA TEMİNAT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Arttırmaya iştirak edeceklerin taktir edilen değerin %20 pey akçesini Müdürlüğümüzün TR540001500158007290499958 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C. Kimlik Nosu ve dosya numarası ile birlikteEN GEÇ İHALE TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması ve göstermeleri lazımdır. İhalenin alıcıya kalmaması halinde yatırılan teminat en geç bir gün sonra ilgilisine iade edilecektir. (Havale ve EFT dışında para gönderenlerin IBAN bildirir dilekçeyi müdürlüğümüze sunmaları gerekir) Belirtilen koşulları sağlayamayanlar fırsat eşitliği ilkesi gereğince ihaleye kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4405 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020

Belda İLDAN
İcra Müdür Yardımcısı
120422

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR