BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi Çiftehavuzlar'da üç katlı bina icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00971079
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ÇİFTEHAVUZLAR MAH. / KÜPLÜPINAR
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 28.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10551 ESAS
Muhammen Bedeli
:
313,440 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
16. İCRA DAİRESİ

2018/10551 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz : Bursa İli Osmangazi İlçesi Çiftehavuzlar Mahallesi, 1544 ada 18 Parselde kayıtlı 147,00 m² yüzölçümlü avlulu Kargir Ev nitelikli taşınmazda borçluya ait tam hisse 313,440,00 TL muhammen bedel ve %8 Kdv oranıyla (287 Sayılı Cumhur Başkanlığı Kararnamesinin 31.12.2019 tarihine uzatılmış olduğu için) satışa arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Çiftehavuzlar Mahallesi, 4. Ayaz Sokak, no: 9 adresinde ki 147,00 m² miktarlı arsa ile bu arsanın büyük bir kısmı üzerine zemin+2 normal katlı olmak üzere toplam 3 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet binadan ibarettir. Beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1 er adet dairesi bulunan binanın ana giriş kapısı 1 kanatlı demir profil yapılı, katlar arası merdiven basamakları dökme mozaikler ile kaplı ve kenarları korkuluksuz, ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, üzeri ise açık teras durumundadır. Yerinde yapılan ölçümlerine göre, binanın inşaat taban alanı 96,00 m² olup, toplam inşaat alanı ise; 3 kat*96,00 = 288,00 m² dir.
Halihazırda, zemin kattaki daire ve 1. kattaki daire mesken amaçlı olarak kullanılmakla birlikte, 2. kattaki daire boş durumundadır. Daireler yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden genelde birbirleri ile benzer yapılmış olup, beher daire 3 adet oda, salon, hol, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümlerinde, üzerleri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş kapıları çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan avlu ve balkon kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve güney cepheli olan binanın zemin katındaki dairesinin kuzey cephesinde avlusu ve normal katlarının beherinin güney cephelerinde 1 er adet balkonu bulunmaktadır. Zemin kattaki daire doğalgazlı soba ve normal katlardaki daireler doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 3 veya 4 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu, kaçak ve ruhsatsız yapılaşmanın fazla olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 20.12.2018 tarih ve E.162466 sayılı yazılarında; Çiftehavuzlar Mahallesi, 1544 ada, 18 parsel, 1/1000 ölçekli Kanalboyu Doğusu Sağlıklaştırma Dönüşüm Amaçlı Uygulama İmar Planı kapsamında, planda belirlenen yapı yaklaşma mesafeleri içerisinde, Emsal: 1.20 ve Hmax: 12,50 m., yapılaşma koşullu konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Bursa Adalet Sarayı A blok Zemin Kat 2 numaralı İcra ihale Odası Osmangazi Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10551 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR