BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Osmangazi/Çekirge'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944262
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ÇEKİRGE MAH. / ÇEKİRGE
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/45 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:40
Satış Yeri
:
Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/45 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa İli Osmangazi Çekirge Mahallesi 4215 ada 8 parsel sayılı yerde hakim konumda, çevresi yüksek katlı konut yapıları ile meskun, şehir merkezi ile şehrin diğer bölgelerine toplu ulaşım araçları ile ulaşımın kolay olduğu, kamu kurum ve kuruluşların tüm hizmetlerinden eksiksiz faydalanan, her türlü alt yapısı mevcuk bölgededir. Daire hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet ve iki balkondan ibarettir. 125 m² alanlı, yer döşeme kaplamalı, ıslak yerlerin seramik kaplamalı, pencere doğramaları PVC plastik doğrama duvarlar saten badanalı, tezgah üstü dolaplar mobilya, müstakil kombi sistem kaloriferli ısıtmalıdır.
Adresi : Bursa İli Osmangazi İlçesi Çekirge Mahallesi Kadıköşkü Sokakta kain ve tapunun 4215 Ada 8 parselde A Blok Arka cephe Zemin Kat: 7 numaralı bağımsız bölüm.
Yüzölçümü : 644,83 m2
Arsa Payı : 24/638
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Çekirge Sıcaksu Koruma Alanları İle Kentsel Sit ve Doğal Sit Alanları Geliştirme İmar Planı Kapsamında 3. Derece Doğal Sit Sınırı dahilinde ve kısmen kaplıca suyu1. Derece koruma alanı sınırı dahilinde bitişik nizam 3 kat konut alanında ve yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/45 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR