BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi Çekirge'de 120 m² daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113592
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ÇEKİRGE MAH. / ÇEKİRGE
Oda Sayısı : 4+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3444 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:06
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 14:06
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA 7. İCRA DAİRESİ


2019/3444 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 4216 Ada, 2 Parsel, ÇEKİRGE Mahalle/Köy, A Blok, 2.Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Bina ortalama 30 yaş üzeri yapıdır. Bina bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır. Toplam beş katlıdır. Bodrum kat ortak yer, zemin ve normal katlar ikişer mesken olarak düzenlenmiştir.Binanın yeterli otoparkı yoktur. Ön bahçe asfalt ile kaplanmış yol ile birlikte otopark olarak kullanılmaktadır. 6 nolu mesken yoldan 9 mt yüksektedir. Daire antre, hol, 4 adet oda, salon, mutfak,banyo ve tuvalet ile balkondan oluşmaktadır. Salon, odalar, mutfak, hol ve antreparke, diğer satıhlar seramik kaplıdır. Daire kapısı çelik, iç kapılar yağlı boyalı ahşap, pencereler pvc den yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve ütünde dolap vardır. Banyoda klozet, duşa kabin ve Hilton lavabo vardır.Tuvalette klozet ve lavabo vardır.Daire brüt 145 m2, net 120 m2 alanındadır.Daire konut olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge şehir merkezine ortalama 2 km mesafededir. Eski yerleşim bölgesindedir. Yakın çevrede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır.Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı vardır. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Çekirge Mah. 2. Pehlivan Sokak No:29 Turan Apt. A Blok Kat:2 No: 6 Merkez / BURSA
Yüzölçümü : 560,92 m2
Arsa Payı : 46/620
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı dahilinde bitişik nizam 4 katlı H: 12,50 mt konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz yabancı uyruklu gerçek kişiler ile ticaret şirketlerinin edinimine yasaklanan yerlerdendir.(12/05/2010-4092 yevmiye)
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:06 - 14:11 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:06 - 14:11 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3444 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR