TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Yalıncak Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029884
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : YALINCAK MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 148
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 25.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/285 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2019/285 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : TRABZON İLİ ORTAHİSAR İLÇESİ YALINCAK GÜLYALI MAHALLESİ GÜLYALI MEVKİİ 101 ADA 50 PARSEL 1.167,29 M2. ARSA NİTELİĞİNDE TAŞINMAZ ÜZERİNDE 2. KAT 10 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, 205/2400 ARSA PAYLI TAM HİSSELİ MESKEN NİTELİKLİ TAŞINMAZ, bilirkişi raporuna göre ; mevkii itibariyle her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden iyi şekilde faydalanır, az eğimli ve sağlam bir zemin yapısı vardır, şehir merkezine otobüs ve domuş ile bağlantısı vardır, Yalıncak İstiklal Caddesine bağlanan yola cephesi vardır, KTÜ'ye, Farabi Hastanesine, Trabzon Havaalanına, Adli Tıp Kurumuna, İl Özel İdaresine, Avrasya Üniversitesine, MTY'ya, Hayri Gür Kapalı Spor Salonuna ve Polis Okuluna yakın bir mesafededir, havadar ve manzara hakimiyeti mevcuttur, Trabzon-Rize Sahil Yoluna 500m, Meydan Parkına 7.500 m. mesafadedir, bina iki bodrum+zemin+üç normal kattan oluşur, merkezi sistem kaloriferli binanın asansörü bulunmaktadır, 3. sınıf B grubu yapılardandır, bloğun kuzey doğusunda yer alır, 148,48 m2'dir, 2 oda, 1 salon, mutfak, wc, banyo, ebeveyn banyosu, hol, iki adet balkon ve antreden oluşur, imar durumu 13 m, 0.30 derinlik ayrık nizam 4 kat izinlidir,
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/285 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/07/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR