TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ortahisar Pelitli Mahallesi'nde 3+1 daire mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076517
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : PELİTLİ MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 156 Ada, 5 Parsel, PELİTLİ Mahalle/Köy, Yalı Mevkii, 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Ortahisar Belediyesi İmar planı içerisinde olup her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Mehmet Akif Ersoy Caddesinden Güney istikamete devam eden Bilge Sokağa cepheli köşe parseldir. Trabzon havalimanı pistinin hemen üst tarafında bulunan taşınmaz sahil yoluna yaklaşık 600 m mesafededir. Taşınmaz konum itibariyle merkezi bir olup kamu kurum ve kuruluşlarına, çarşı-pazara ve okullara yürüme mesafesindedir. Taşınmaz ilçenin eski yerleşim bölgesi içerisinde kalmakta olup bulunduğu bölge orta düzey gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir. Bağımsız bölüm binanın zemin katında mesken niteliğinde olup kuzeye ve doğuya açık cephesi bulunmaktadır. Diğer cepheleri komşu parsele bitişiktir. Bağımsız bölüm 3+1 mimari tarzda yapılmış olup içerisinde 17,40 m2 büyük oda, 15,2 m2 ve 12,75 m2, iki yatak odası, 7,7 m2 mutfak, 8,7 m2 hol, 5,9 m2 hol, 3 m2 lavabo wc olmak üzere net kullanım alanı yaklaşık 64,75 m2. dir. Taşınmaz yaklaşık 109,2 Brüt alana sahiptir. bulunduğu bina asansörsüz olup doğalgaz ile ısınmaktadır. Daire giriş kapısı ve oda kapıları ahşap olup pencere ve balkon doğramaları beyaz renkli PVC' dir. Daire içerisinde hol ve mutfak zeminleri seramik kaplı olup oda zeminleri ahşap kaplıdır. Keşif günü içerisinde kiracı bulunmakta olduğu ve mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : Pelitli Mahallesi Bilge Sokak Aktaş Apt. No: 8 Ortahisar / TRABZON
Yüzölçümü : 106,11 m2
Arsa Payı : 7/40
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 kat yapılaşma müsaadesi vardır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 156 Ada, 5 Parsel, PELİTLİ Mahalle/Köy, Yalı Mevkii, 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Ortahisar Belediyesi İmar planı içerisinde olup her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Mehmet Akif Ersoy Caddesinden Güney istikamete devam eden Bilge Sokağa cepheli köşe parseldir. Trabzon havalimanı pistinin hemen üst tarafında bulunan taşınmaz sahil yoluna yaklaşık 600 m mesafededir. Taşınmaz konum itibariyle merkezi bir olup kamu kurum ve kuruluşlarına, çarşı-pazara ve okullara yürüme mesafesindedir. Taşınmaz ilçenin eski yerleşim bölgesi içerisinde kalmakta olup bulunduğu bölge orta düzey gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir. Taşınmaz binanın bodrum katında olup dükkan niteliğindedir. Sadece kuzeyede ara sokağa 10 m kadar cephesi olup diğer cepheleri kapalıdır. Dükkanın net kullanım alanı yaklaşık olarak 68,3 m2 dir. Zemin kaplaması seramik olup dış cephe doğraması alüminyumdur. Dükkan içerisinde wc ve lavabo bulunkata olup keşif günü itibariyle boş ve kullanılmadığı tespit edilmiştir. Brüt alanı yaklaşık 80m2 dir.
Adresi : Pelitli Mahallesi Bilge Sokak Aktaş Apt. No: 8 Ortahisar / TRABZON
Yüzölçümü : 106,11 m2
Arsa Payı : 7/40
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 kat yapılaşma müsadesi vardır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRAT/RABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR