TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Karşıyaka mahallesinde dubleks daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925785
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / BEŞİRLİ
Oda Sayısı : 5+1
: 2010
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/815 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
423284 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA /TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/815 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN özellikleri : TRABZON İLİ ORTAHİSAR İLÇESİ KARŞIYAKA MAHALLESİ 3264 ADA 11 PARSEL 3.777,00 KARGİR BİNA VE ARSASI NİTELİKLİ ARSA ÜZERİNDE A BLOK 8. KAT 21 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM DUBLEKS MESKEN NİTELİKLİ 6 / 281 ARSA PAYLI TAM HİSSELİ TAŞINMAZ ; bilirkişi raporuna göre ; Karşıyaka Mahallesi 802 nolu Sokak Toprak Sitesi A Blok no:6 /Trabzon adresinde yer alır, bina 4. sınıf C grubu yapılardandır, apartman giriş kapısı alüminyum doğramadır, dış cephesi cam mozaik ile kaplıdır, merdiven basamakları mermer kaplamadır, bina asansörlü ve doğalgazlıdır, mimari projesine göre 210 m2.dir, alt katta 3 oda, 1 salon, mutfak, hol, banyo, wcden oluşur, odalardan birinde ilave banyo mevcuttur, 3 adet balkon bulunur, dairenin giriş kapısı çelik kapıdır, üst katta 2 oda, sofa, hol ve teraslar bulunur, tüm iç ve dış imalatları tamamlanmıştır, yıpranma payı ve eksik imalat bedeli % 7'dir, bulunduğu mevkii itibariyle her türlü belediye ve sosyal hizmetten iyi şekilde faydalanır, düz ve sağlam bir zemin yapısı vardır, ulaşım problemi bulunmamaktadır, okullara ve tanjant yoluna ve sahil yoluna yakın konumdadır, şehir merkezine dolmuş ve otobüs ile bağlantısı vardır, iskan sahasında olup ayrık nizam 5 kat yapılaşmaya müsadelidir,
Kıymeti : 423.284,72 TL
KDV Oranı : % 8 (Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile31/10/2018 tarihinde yürürlüğe geren resmi gazete ile 150 m2. Üzeri taşınmazlarda KDV indirim oranının % 8 olarak devamına karar verilmiş olup ; işbu taşınmazın 1. Ve 2. Satış günleri ; % 8 oranında indirimli KDV süresi dahilinde kalması halinde ; indirimli KDV oranının aşağıda belirtilen taşınmaz için de uygulanacağına,tapu (satım harcının) diğer yarısı ve tellaliye ücreti ( ve yine rehin ve ipoteklerde aynından doğan vergi borçlarına yönelik 1. Ve 2. Satış günlerine göre düzenelenen SON YASA DOĞRULTUSUNDA İŞLEM YAPILACAĞINA KARAR VERİLDİ. )
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA /TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/815 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/12/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR