TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Fatih Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094989
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7206 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2019/7206 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 813 Ada, 151 Parsel, FATİH Mahalle, Çatı Katı 4 nolu Bağımsız Bölümdür. İlin en eski yerleşim alanlarından olan Fatih Mahallesi sınırları içerisinde olup Trabzonspor Bulvarı, Ayasofya Caddesi ve Fatih Caddesi gibi 5 farklı caddenin kesiştiği kavşağa bitişik konumda olup bölgenin merkez noktası içinde kalmaktadır. Taşınmazın hemen güneyinde Yavuz Selim Bulvarı, doğu kısmında ise Trabzonspor Bulvarı bulunmakta olup Karayolları Müdürlüğü il misafirhanesi ve Fatih Devlet Hastanesi, yurt, özel hastanesi, İÖO, Anadolu, Ticaret, Teknik, Sağlık, Meslek ve Endüstri Liseleri, Avni Aker Stadyumu, Valilik ve bağlı kurumlar, çarşı-pazar ve marketlere yürüme mesafesindedir. Etrafında bulunan bulvarlar ile çok sayıda dolmuş ve toplu taşıma ile ulaşım imkânı bulunmaktadır. İlin en eski yerleşim alanı sayılan bu mevki ile il merkezi arası 3,00 km dir. Yapılaşma genelde eski binalardan oluşmaktadır. Yeni yerleşim alanları il merkezi dışına doğru kaymakta olup bölgede yeni yapılaşma daha çok mevcut yapıların yıkılarak tadil edilmesi ile oluşturulmaktadır. Bölgenin en hareketli caddesi olan bulvar bölgenin ticari değeri en yüksek caddedir. Mesken niteliğinde olup Trabzon İli, Ortahisar İlçesi, Fatih Mahallesi, 813 Ada 153 nolu parsel üzerinde bitişik halde bulunan 5 katlı binanın kuzey-güney cepheli çatı katında(5.kat) yer almaktadır. Fatih caddesine cephelidir. Konu yapıda asansör yoktur ve doğalgaz mevcut olup dava konusu taşınmaz doğalgazlı değildir. Mesken giriş zemin katı dükkan,1.,2.,3. Katları ve 5. Çatı mesken olan binanın en üst çatı katı olup 1 mutfak,3 yatak odası, wc, banyosu kapalı teras balkonu olan ,16/07/1990 tarih ve 126/21 sayılı yapı kullanmasından hareketle 88m2 bir alana sahip, yapım tarihi(1990 lı yıllar) standartlarını taşıyan bir meskendir. Yapılaşmanın olduğu bölgede olup çatı katı olması hasebiyle manzara hâkimiyeti vardır. Ticari faaliyetlerin yoğun olduğu bir mevkide kalmaktadır.Taşınmazın Trabzon Tapu Müdürlüğü?nde arşivinde incelenen mimari projesine göre, yerinde kat ve kattaki konumun uyumlu olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Fatih Mahallesi,Fatih Caddesi,No:4,Kat:4, Daire:4 Ortahisar / TRABZON
Yüzölçümü : 166,01 m2 (ana parsel arsası)
Arsa Payı : 2/40
İmar Durumu : Belediye ticaret sahasındadır. Bitişik nizam 4 kata imarlıdır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı:11/12/1990
1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7206 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR