TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar 3 Nolu Erdoğdu Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01191662
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : 3 NOLU ERDOĞDU MAH. / BEŞİRLİ
Oda Sayısı : 3+2
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 23.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/40982 ESAS
Muhammen Bedeli
:
249,750 TL
Birinci Satış Günü
:
14.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Z 57 NOLU ODA YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.TRABZON İCRA DAİRESİ

2016/40982 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Ortahisar İlçesi 3 nolu Erdoğdu Mah.1124 Ada 71 Parselde C Blok Zemin kat 2 nolu mesken 1/50 arsa paylı 5.023,00 m2 yüzölçümlü olup hisse oranı tamdır . Taşınmaz sobalı olup odunluk eklentisi vardır. Ancak sonradan doğal gazlı kat kaloriferli hale dönüştürülmüştür. Taşınmaz ayrık nizam olup kuzey cephesi mahalle sokağına cephedir Keşif günü BBN kapalı olduğu için taşınmazın iç dizaynı proje üzerinde incelenmiştir.BBN'lar mutfak, salon,3 adet balkon ve üç oda ile banyo ve WC'den oluşmaktadırlar. Taşınmazın arsa pay oranı 1/50 olup 100,46 m² arsa hakkı vardır.Apartmanlar çift daireli olup balkon ve merdivenkovası dâhil bürüt 135,0 m²?dir.BBN-2?ninnet kullanım alanı 125,00 m²?dir. Yönetim planı olup eski bir yapı değildir. Pencere doğramaları Ahşap olup bakımlıdır. Bina da asansör yoktur, BBN-2 zemin katta olduğu için önemli değildir.Taşınmaz Zemin katta olup keşif günü kapalı olduğu için BBN?sunun içi görülememiştir. BBN projesi üzerinde incelemeler yapılmıştır.Gayrimenrkul üzerinde haczimizin dışında şahıs ipoteği olup , ipotek alacağının altında satışa muvaffakat etmediğinden rüçhanlı alacaklar +satış giderleri +satış harcı +emlak vergisinden aşağı satılmayacaktır .
Yüzölçümü : 5.023 m2
Arsa Payı : 1/50
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz imar mevzuatı kapsamında yapılaşmasını tamamlamış ve kat Mülkiyeti kurulmuştur. İmar planında ?Konut Alanı, Ayrık Nizam - 4 kata müsadelidir
Kıymeti : 249.750,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 14/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Z 57 NOLU ODA YOMRA / TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve RÜÇHANLI ALACAKLILAR VARSA ALACAKLARI TOPLAMINI VE SATIŞ GİDERLERİNİ GEÇMEK ŞARTI İLE İhale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/40982 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR