TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar/3 Nolu Erdoğdu Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009577
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : 3 NOLU ERDOĞDU MAH. / BEŞİRLİ
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 02.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8633 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 10:40
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/8633 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Ortahisar İlçesi 3 nolu Erdoğdu Mah. 1368 Ada 7 parselde 779,58 m2 yüzölçümlü 2/27 arsa paylı Beş katlı betonarme apartman ve arsası üzerindeki zemin kat 3 nolu mesken belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilinde olup , her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır . Daire arka cepheye bakmaktadır. Yol cephesine cephesi bulunmamaktadır . 3. Sınıf B gurubu yapılara girmektedir . Merdiven basamakları mermer kaplamalıdır. Bina asansörsüz ve doğalgazlı olup 3 nolu bağımsız bölümün doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır. Bağımsız bölümün dış kapısı çeliktir. 3 oda 1 salon , mutfak , hol , gece holu ,banyo , wc den oluşmaktadır . Bir adet balkonu mevcuttur. Tüm iç ve dış imalatları tamamlanmıştır . Yıpranma payı ve eksik imalat bedeli % 5 dir. Jeolojik olarak düz ve sağlam bir zemin yapısına sahiptir.Ulaşım problemi bulunmamaktadır . Ayrık nizam 4 kat şartlarına imar izinlidir. Bulunduğu mevkii itirabı ileşehir merkezine otobüs ve dolmuş ile bağlantısı vardır .
Adresi : Trabzon İli Ortahisar İlçesi 3 Nolu Erdoğdu Mah. Köseoğlu Caddesi No : 29Zemin kat 3 Nolu daire
Yüzölçümü : 779,58 m2
Arsa Payı : 2/27
İmar Durumu : Ayrık nizam4 kat şartlarına imar izinlidir.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı : 22/10/1991
1. Satış Günü : 17/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8633 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/05/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR