TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar 2 Nolu Beşirli Mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029845
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : 2 NOLU BEŞİRLİ MAH. / BEŞİRLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 25.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/73610 ESAS
Muhammen Bedeli
:
221,507 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2015/73610 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : TRABZON İLİ ORTAHİSAR İLÇESİ 2 NOLU BEŞİRLİ MAHALLESİ 1513 ADA 22 PARSEL 586,62 M2. ALTINDA BODRUMU OLAN BİR DEPOLU BEŞ DÜKKANLI BİR BÜROLU OTUZ İKİ DAİRELİ DOKUZ KATLI KARGİR APARTMAN 7. KAT 27 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, 4/144 ARSA PAYLI, TAM HİSSELİ MESKEN NİTELİĞİNDE TAŞINMAZ ; Bilirkişi raporuna göre ; yola cepheli konumdadır, kuzey ve doğu yönlerine cephelidir, deniz manzarasına sahiptir, net alanı 96,33 m2, brüt alanı 131,05 m2'dir, betonarme olarak inşa edilen binanın dış ve iç duvarları sıvalı ve boyalı durumdadır, pencereleri p.v.c olarak imal edimiştir, bina asansörlüdür, doğalgazlıdır, mutfak, wc, banyo, giriş holü, aydınlık, banyo, balkon-2- adet ve 3 adet yatak odasından oluşmaktadır, 3. sınıf B grubu yapılardandır, Devlet Sahil Yoluna cepheli konumdadır, taşınmaz hastane, okul, üniversite vb. resmi kurumlara, ticari faaliyet alanlarına yakındır ve merkezi konumdadır, ulaşım problemi bulunmamaktadır, her türlü belediye hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmaktadır. ÜZERİNDEKİ BİNA YOLA 0,80 M2. TECAVÜZLÜDÜR. İmar Müdürlüğü yazısında "22 parsele imarda yol ve spor alanı gerisinde yol artıkları ile tevhitten inşaata izin verilir" denilmektedir, 5 kat bitişik nizam imar izinlidir.
Kıymeti : 221.507,62 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/73610 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR