ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Yenigürle'de bahçeli ev icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909809
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : YENİGÜRLE MAH. / ORHANGAZİ
: 695
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/906 ESAS
Muhammen Bedeli
:
302,900 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
15.02.2019 09:30
Satış Yeri
:
Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ
2018/906 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Yenigürle Mahallesi, 1775 Parsel 695 m²tapu alanlı ve niteliği "Bahçeli Ev" vasıflı taşınmaz.
Orhangazi Belediye Başkanlığının yazısında, taşınmaz 1/25000 ölçekli İznik Gölü Nazım İmar Planında kırsal yerleşim alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Satışa konu taşınmaz Yenigürle Mah. Yenigürle Köy İç Yolu adresinde, Zemin Kat ve 1 Normal Kat olmak üzere toplam 2 katlı yığma kagir nitelikte yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde katlar alanı taplam net kullanım alanı 205,10 m², katlar alanı toplam brüt kullanım alanı 236,00 m² olarak hesap edilmiştir.
Taşınmazın Kuzeydoğu kısmında ev bulnmakta ev dışındaki kısımlarda kiraz, Trabzon hurması, asma, ceviz dut, şeftali, incir vb. Muhtelif cins ve yaşta meyve ağaçları ile domates, biber vb. Sebze ekili olduğu görülmüştür. Taşınmazdaki ağaçlar vasat bakımlıdır.
Taşınmazda meyil yaklaşık %2-6 arası, toprağı killi-tınlı yapıda, istenirse sulanabilir vasıfta, batısında dere bulunmakta, taşınmazın paftasında ve zeminde doğu sınırından kadastrolu yola cephesi bulunmamaktadır. Taşınmaz Yeni Gürle mahallesi yerleşim alanı içinde olup çevresinde evlere bulunmaktadır.
Parsel içerisendeki iki katlı yapı (ev); Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Sınıfına göre III. Sınıf A Grubu Yapı kategorisinde yapılmıştır. Yapı yığma kagir nitelikte yapılmıştır. Zemin kat pencereleri camlı ahşap profil, 1. Normal kat pencereleri ise çift camlı pvc profildir. Çatısı ahşap karkas üzeri şıngıl kaplamadır. Isıtma soba ile yapılmaktadır. Dış cephe yüzeyleri sıva üzeri kireç badanadır. Griş kapısı demir profilli saç kapı olup, zemin kat depo ve dükkan, 1. Normal kat konut niteliğinde kullanılmaktadır. Parselin kuzey batı kısmı bahçe olarak kullanılmakta olup, etrafı yaklaşık 2,00 m yüksekliğinde taş duvar örülüdür.
Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 1-2 katlı yapılmaşıtır. Taşınmaz köy merkezinde, İznik gölünün batı istikametinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 695,00 m²
Kıymeti : 302.900,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/01/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 15/02/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/906 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR