ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi Muradiye'de natamam 130 m² dubleks daire icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037958
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : MURADİYE MAH. / ORHANGAZİ
Oda Sayısı : 4+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/142 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
208,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2019/142 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Orhangazi İlçe, 86 Ada, 230 Parsel, MURADİYE Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, 86 Ada, 230 Parselde, 5+Çatı Katı, 18 Nolu bağımsız bölümde, 544,20 m² tapu alanlı ve niteliği "Arsa" vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği "Dubleks Mesken" olan, kat rtifakı bulunan, 2230/53685 arsa paylı, 18 nolu bağımsız bölüm.
Orhangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün verilerine göre Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, 86 Ada, 230 Parsel sayılı yerin, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam 6 (altı) katlı konut ve ticaret alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Söz konusu taşınmaz Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Karnarca Caddesi, No:Bila İç Kapı No:18 adresinde, 18 nolu bağımsız bölümün bulunduğu Bodrum Kat, Zemin Kat, 4 Normal Kat ve Çatı Katı olmak üzere toplam 8 katlı B.A Karkas niteliğinde yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde 18 nolu Bağımsız Bölümün Giriş Katı net kullanım alanı 62,76 m², Giriş Katı Brüt kullanım alanı 74,00 m², Çatı Katı net kullanım alanı 22,75 m², Çatı katı Brüt kullanım alanı 56,00 m², Toplam net kullanım alanı 85,51 m², Toplam Brüt kullanım alanı 130,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Taşınmaz giriş katı ve çatı katı olmak üzere iki takkan oluşan dubleks mesken olup, iki kattan giriş sağlanabilmesi için her katta çelik kapı bulunmaktadır. Katlar arası iç merdiven boşluğu bulunmakta olup, fiziki imalat yapılmamıştır. Taşınmazın genel anlamda elektrik ve mekanik tesisatlarında eksikler gözlemlenmiştir. Katlarda bazı anahtar prizlerde eksiklikler ile mutfak, banyo ve Wc hacimlerinde musluk ve tesisat eksikleri bulunmaktadır. Onaylı ruhsat projeside incelendiğinde katlarda proje dışında bazı imalatların yapıldığı gözlenmiştir. Giriş katı; salon, 2 adet oda, hol, banyo, wc ve 1 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup, salon ve 2 adet odanın zemin koplamaları laminant parke, mutfak ve hol alanınnın zemini ise seramik kaplamadır. Mutfakta alt üst dolap arasında granit tezgah bulunmaktadır. Banyo-Wc alanı zeminler ve duvarlar seramik kaplamadır. Çatı Katı; 1 adet oda, antre ve 1 adet teras mahallerinden teşkil edilmiş olup odanın zemin kaplaması laminant parke, antre alanının zemini ise seramik kaplamadır. Antre alannda mutfak nişi bulunmakta olup, mutfak dolapları bulunmakta olup, tezgah imalatı yapılmamıştır. Doğalgaz borulaması yapılmıştır.
Taşınmazın tam pencereleri çift camlı pvc profil olup, giriş kapıları çelik, iç kapılar ise ahşap panel kapıdır. Taşınmazın bulunduğ yapıda asansör bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın ana giriş kapısı demir profil olup merdiven kaplamaları mermer, merdiven korkulukları alüminyum profildir. Taşınmazın bulunduğu bina dış duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı olup, pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır.
Taşınmazın içindeki parselde zemin katlar ticari, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 4-5 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda olup şehirlerarası yola yaklaşık 25 m, eğitim tesisi alanına ise yaklaşık 200 m mesafededir.
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 2230/53685
Kıymeti : 208.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/142 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR