ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Muradiye'de 110 m2 daire icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962226
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : MURADİYE MAH. / ORHANGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/753 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
154,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 09:30
Satış Yeri
:
Kapalı Pazar Yeri A Blok 2. Kat No:35 Orhangazi / Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİİCRA DAİRESİ
2018/753 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Orhangazi İlçesi, MURADİYE Mahallesi, 125 Ada, 31 Parsel, 2 Nolu Bağımsız Bölümde 111,10 m² tapu alanlı ve niteliği "Arsa" vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği "Mesken" olan, kat irtifakı bulunan 16/104 Arsa payına sahip 2 Nolu bağımsız bölüm. Taşınmaz imar durumu: 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam altı (6) katlı konut ve ticaret alanında kalmaktadır.
Taşınmaz Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mah. Cami Sk. No:27/2 adresinde, 2 nolu bağımsız bölümün bulunduğu Zemin kat ve 4 Normal kat olmak üzere toplam 5 katlı B.A Karkas nitelikte yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde 2 Nolu bağımsız bölümün kullanım alanı 110,00 m² olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz 3+1 olup apartmanda doğalgaz vardır. Isıtma kombi ile sağlanmaktadır. Asansör yoktur. Evin giriş kapısı çelik kapıdır. Yerler parke, mutfak L dolaba sahip, banyo ve Wc fayanstır. Duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Taşınmazın dış kapısı demir profilden camlı kapıdır. Taşınmazın bulunduğu bina dış duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı olup, yapının ana giriş kapısı demir profilden yapılmıştır. Yapı yaklaşık 20-25 seneliktir.
Çevre yapılar genellikle btişik nizam 3-4 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezinde olup, Taşınmazın elektrik ve su abonelikleri mevcut olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 16/104
Kıymeti : 154.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/753 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR