ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi Hürriyet'te 88 m² daire icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181021
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ORHANGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1585 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.08.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 09:30
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2016/1585 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Orhangazi İlçe, 715 Ada, 6 Parsel, HÜRRİYET Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Hürriyet Mahallesi, 715 Ada, 6 Parselde kayıtlı A Blok 1 Nolu Bağımsız Bölüm, Mesken vasıflı taşınmaz. 1.269,48 m² tapu alanlı, 1/4 arsa paylı ve niteliği "A Blokta Bir Zemin Bir Normal Katlı İki Daireli B Blokta Bir Zemin Bir Normal Katlı İki Daireli Betonarme Apartman" vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği "Mesken" olan, kat mülkiyeti bulunan, Zemin Kat, 1 Nolu bağımsız bölümün tamamı.
Beyan;715 ada 4 parseldeki duvar 83,26 m² bu parsele tecavüzlüdür
Yerinde yapılan ölçümlerde 1 nolu bağımsız bölümün net kullanım alanı 75,86 m², brüt alanı 88,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Sınıfına göre III. Sınıf A Gurubu Yapı kategorisinde yapılmış olup, ev olarak kullanılmaktadır. Salon, 2 adet oda, mutfak, hol, banyo, lavabo ve wc mahallerinden teşkil edilmiş olup; taşınmaz ana caddeye cephelidir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Taşınmazın dış cephesi sıva üzeri boyalı olup, pencereler çift camlı pvc profildir. Pencerelerden ferforje uygulaması bulunmaktadır. Yapının ana giriş kapısı demir profilden yapılmıştır. Çatısında ahşap karkas üzeri kiremit uygulaması bulunmaktadır. Parsel içerisinde iki bloktan oluşmaktadır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 2-3 katlı yapılmıştır.Taşınmaz belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz yaklaşık yürüme mesafesinde Bursa Yalova yoluna 200 m. Cargil İlkokuluna 700 m ve Spor Kompleksine ise 900 m mesafede bulunmaktadır. Kuş uçuşu mesafe ile Orhangazi Şehir merkezine 1,75 km uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Hürriyet Mah. Şevket Durmuş Cad. No:77 İç Kapı No:1 Orhangazi
Yüzölçümü : 88 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında İmalathane Tesis Alanında
kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/08/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1585 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR