ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Arapzade'de 85 m² daire icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092079
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : ARAPZADE MAH. / ORHANGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/809 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
127,500 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2018/809 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bahse konu taşınmaz Bursa ili, Orhangazi ilçesi, Arapzade mahallesi Yalova Caddesi 1 nolu sokak, no:3/3 adresili 3 nolu bağımsız bölümün bulunduğu zemin kat ve 3 normal kat olmak üzere taplam 4 katlı olup yerinde yapılan ölçümlerde 3 nolu bağımsız bölümün net kullanım alan 70/,50m2 ve brüt kullanım alanı 85,00m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz 1 salon 2 Adet oda, mutfak, antre, hol, banyo, fc, ve 1 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş, olup tüm hacimlerin zemin kaplamaları marley olup, tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmakta olup, banyo ve wc alanı zeminlerin tamamı ve duvarların 1/2 lik kısmı seramik kaplamadır. mutfakta alt-üst dolap arasında mermer tezgah bulunmaktadır. tüm pencereleri çift camlı pvc profil olup, ana giriş kapısı ahşap kapılıdır. taşınmazın bulunduğu bina dış duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, ana yapının giriş kapısı camlı demir profildir. konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar ticari diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. çevra yapılar genellikle bitişik nizan 4-5 katlı yapılmıştır. taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda olup, kuşuçuşu belediye binasına yaklaşık 270 m şehirler arası ulaşım yoluna ise yaklaşık 200 m mesafededir. taşınmazın elektrik, rdoğalgaz ve su abonelikleri mevcut olup, belediyeye ait tom altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 85,00 m2
Arsa Payı : 24/192
Kıymeti : 127.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Orhangazi hükümet konağı karşısı kapalı pazar yeri A blok kat 2 no:35 -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/809 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR