KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Örencik mahallesinde mahkeme kararıyla satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00479797
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/368 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
59729 TL
İlk İhale Tarihi
:
04.01.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
30.01.2017 11:00
İhale Yeri
:
Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor kompleksi
HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAHRAMANKAZAN

İCRA DAİRESİ

2016/368 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Kahramankazan İlçe, 191 Ada No, 24 Parsel No, ÖRENCİK MAH. ORTAÖZ MEVKİ Mahalle/Mevkii, Örencik Mah. Ortaöz Mevkiinde yer alan taşınmaz tarla vasfındadır.Tarımsal amaçlı olarak kullanılmakta olup, kıymet taktirinin yapıldığı tarihte buğday ekili bulunmaktaydı.Kadastro yolu bulunmamaktadır.%4-5 eğimli zemine sahiptir.Tapu kayıtlarında olduğu gibidir.

Yüzölçümü : 4.977,44 m2İmar Durumu : Yok Kıymeti : 59.729,28 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 04/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 30/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/368 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR