ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Ünye'de 90 m² daire icradan satılıktır

ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181584
Şehir : Ordu / Ünye
Semt-Mahalle : ÇINARLIK MAH. / ÜNYE
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÜNYE KENT 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1333 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 13:50
İkinci Satış Günü
:
08.09.2020 13:50
Satış Yeri
:
Ünye Adalet Sarayı zemin kat yemekhane önü Ünye/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÜNYE
İCRA DAİRESİ
2019/1333 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Ünye İlçesi, Saraçlı Mahallesi, Güdük kuyusu mevki, 389 Ada, 2 Parsel, 189 m2 yüzölçümlü, tam hisseli, 43/189 arsa paylı, 1. kat 2 nolu bağımsız bölüm satışa konudur. Parsel belediye sınırları içinde ve belediye imar planı içinde 4 kat bina yapmaya müsaadeli arsadır. Binanın kat irtifakı kuruludur. Bina yol kenarında, bulunduğu bölgede her türlü belediye ve kamu hizmetleri mevcut olup sık yapılaşmanın olduğu bölgededir. Bina zemin ve 2 normal katlıdır. Her katında 1'er daire vardır. Binanın dış cepheleri sıvalı ısı kaplamalı ve akrilik boyalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, Binanın merdiven korkulukları, demir korkuluk, basamak ve sahanlıkları mermer kaplamadır. Bina betonarme karkas tarzda çatılı olarak inşa edilmiş ve 3A grubunda bir yapıdır. Mesken 2+1 şeklindedir. 2 oda, salon, antre, mutfak, wc, banyo.1 balkon şeklinde yapılmıştır. Salon ve odaların zemini lamine parkedir. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplama, duvarları kireç badanalı, tavanı kireç badana, kartonpiyerlidir. Mutfakta tezgâhı laminant, tezgâh altında ve üstünde ahşap dolaplar vardır. Banyo ve WC duvarları seramik kaplamadır. Pencereleri PVC ve ısı camlı, daire giriş kapısı çelik kapı, İç kapıları ahşap kapı,balkon korkuluklu ve balkon tabanı seramik kaplamadır. Taşınmazın brüt alanı 110,0 m2. Net alanı 90,00 m2 bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Çınarlık Mahallesi Murat Sokak No3 K:1 D:2 Ünye/Ordu Ünye / ORDU
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 13:50 - 13:55 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 13:50 - 13:55 arası
Satış Yeri : Ünye Adalet Sarayı zemin kat yemekhane önü Ünye/ORDU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1333 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR