ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Ünye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01072021
Şehir : Ordu / Ünye
Semt-Mahalle : BURUNUCU MAH. / ÜNYE
Oda Sayısı : 3+1
: 144
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÜNYE KENT 25.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2420 ESAS
Muhammen Bedeli
:
223,920 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 13:45
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 13:45
Satış Yeri
:
Ünye Adalet Sarayı zemin kat yemekhane önü Ünye/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÜNYE İCRA DAİRESİ
2019/2420 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Ünye İlçesi, Burunucu Mahallesi, Nuri bey mevkii, 1519 Ada, 98 Parsel, 1/30 arsa paylı, 1.083,87 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli, tam hisseli, zemin kat 10 nolu bağımsız bölüm satışa konudur.Kat irtifakı kurulmuş, kat mülkiyeti kurulmamıştır.Belediye sınırları içinde , imar planı içerisinde yer almaktadır. Arazi yapısı meyillidir.İmar planında bitişik nizam 5 katlı yapılaşma müsaadesi bulunmaktadır. Her bir katında 4 daire vardır.Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılıdır. Çatısı ve çatı örtüsü yapılıdır.Yaklaşık 2-3 yıllık yeni bir binadır. Merdiven kaplamaları mermerdir. Korkulukları yapılmıştır. Bina genel itibari ile %97 inşaat seviyesindedir. Malzeme ve işçilik bakımından iyi durumdadır.Yapı Maliyet grubu 3-B dir. Asansör vardır. Isınma sistemi doğal gazlıdır. Taşınmazın bulunduğu yer, orta gelir grubunun tercih ettiği zemin katlar işyeri normal katlar mesken amaçlı yapılaşmanın olduğu bir yerdedir. İlçe merkezinin 1 km. batısında yer almaktadır. Altyapı hizmetleri tamamlanmış olup her türlü kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Ulaşımı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.Mevcut durum itibari ile 3+1 şeklinde olup taşınmaz 157 m² brüt, net 144 m2 dir. Mesken 3 adet yatak odası ,1 adet banyo, 1 adet duş ,2 adet balkon, mutfak,ve salon bölümlerinden oluşmaktadır.


Kıymeti : 223.920,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : Ünye Adalet Sarayı zemin kat yemekhane önü Ünye/ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2420 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR