GÜRGENTEPE SATIŞ MEMURLUĞU

Ordu/Gürgentepe'de daire mahkemeden satılıktır

GÜRGENTEPE SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037856
Şehir : Ordu / Gürgentepe
Semt-Mahalle : AKYURT MAH. / GÜRGENTEPE
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU TRİBÜN 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
94,259 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 15:20
Satış Yeri
:
Gürgentepe Adliyesi Hukuk Yazıişleri Müdürlüğü Kalemi Gürgentepe Ordu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÜRGENTEPE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri : Ordu İli, Gürgentepe İlçesi ,AKYURT Mahalle/Köy, AKYURT Mevkii, 140 Ada, 16 Parsel, Kargir Apt Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz betonarme yapı olarak yaklaşık 20-25 yıl öncesinde yapıldığı ve yapının mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.Kıymet takdirine konu olan mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.Taşınmazın mahal ve mahalledeki emsalleri ,konumu ,vaziyet durumu vs.göz önüne alınarak günümüz serbest piyasa rayiçlerine göre ve 2018 Çevre ve Şehircilik bakanlığının 2.sınıf yapılar B grubu inşaat yapım m2 maliyeti dikkate alınarak hesabı yapılmıştır.


Adresi : Ordu İli Gürgentepe İlçesi Akyurt Mahallesi Akyurt Mevkii 140 ada 16 parselde
Yüzölçümü : 102,84 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 94.259,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Gürgentepe Adliyesi Hukuk Yazı işleri Müdürlüğü Kalemi Gürgentepe Ordu - null null / null


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR