FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 3+1 dairenin hissesi icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120684
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

FATSA 24.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1222 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
45,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA DAİRESİ KALEMİ FATSA / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA
İCRA DAİRESİ
2019/1222 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu Fatsa Kurtuluş Mah. Yukırakum Mevkii, 587/10 ada parsel, (blok kat bağımsız bölüm) A/7/18 mesken. Hisse oranı 1/4 olup bu hisse oranı satılacaktır. Meskenin bulunduğu bina bodrum + zemin + 7 normal kat olarak betonarme inşaat türünde yapılmıştır. Binada her katta çift daire bulunmakta olup tespit konusu mesken 7. katta bulunmaktadır. Tespite konu daire merdivenlerden kat holüne çıkıldığında sağdaki dairedir. Binanın dış cepheleri mantolamalı, sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır. Bina merdiven boşluğu duvarları sıvalı ve boyalı, merdiven kaplaması renkli mermer ve korkuluğu alüminyum doğrama yapılmıştır. Yapının çatısı mevcuttur. Bina asansörlüdür. Mesken nitelikli bağımsız bölüm 3 oda, salon, mutfak, hol, wc, banyo ve 2 balkondan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Hol ve odaların tabanı laminant parke kaplıdır. Islak hacimlerin zemini ve duvarları seramiktir. İç kapılar panel kapıdır. Mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Tüm odalar ve hollerin duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Elektrik ve su tesisatları vardır. Pencereleri pvc doğrama olup ısıcamlıdır. Bina doğalgazlıdır ancak tespit konusu dairenin doğalgaz bağlantısı henüz yapılmamıştır. Mesken 108,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Bağımsız bölümün arsa payı 1/34 dür. Bağımsız bölümün bulunduğu taşınmaz parsel; Ordu İli Fatsa İlçesi Kurtuluş Mahallesi 587 ada 10 numaralı parseli olup 1.819,00 m2 yüzölçümlüdür. Taşınmaz Belediye sınırları, İmar Planı içerisindedir. Konut alanı içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz bu yönleriyle arsa vasfındadır. Sahil karayoluna 800 m, Aybastı karayoluna 150 m, İlçe meydanına ve insan yoğunluğunun olduğu bölgeye yaklaşık 2000 m mesafededir. Altyapısı kısmen ikmal edilmiştir. Taşınmaz imar parseli durumundadır.
Kıymeti : 45.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA DAİRESİ KALEMİ FATSA / ORDU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1222 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR