FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 3+1 daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116111
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : EVKAF MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2087 ESAS
Muhammen Bedeli
:
198,384 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2016/2087 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 311 Ada, 1 Parsel, EVKAF Mahalle/Köy, Ketenpınarı Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm birinci katta bulunan mesken açık artırma suretiyle satılacaktır. Ana taşınmaz 1.118,21 m2 kargir bina ve arsası nitelikli olup üzerinde betonarme olarak inşa edilmiş olup bodrum + zemin + 6 normal + çatı kattan ibarettir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Merdiven ve hol kaplamaları mermer, bina ana giriş kapısı camlı demir kapı ve merdivenleri demir korkulukludur. Bina asansörlü ve doğalgazlıdır. Çevre düzenlemesi olarak çevre duvarları, kilitli parke yapılmıştır. Daire 3 oda, salon, hol, mutfak, wc, banyo ve balkondan ibarettir. Giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar panel kapı ve pencereler pvc doğrama olup ısıcamlıdır. Koridor, salon ve odaların taban döşemesi laminant parke kaplamalıdır. Wc, banyo tabanı ve duvarları tavana kadar seramiktir. Mutfak dolabı ve tezgah mevcuttur. Tüm odalar ve hollerin duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Elektrik, su ve kalorifer tesisatları vardır. Mesken 145,00 m2 kullanım alanına sahiptir.Mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak IV. sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir.1.118,21 m2 yüzölçümlü arsa olup imar planı içinde kalmaktadır. Şehir merkezine, ticaret alanına, bankalara uzak bir konumdadır. Sahil karayoluna yakın konumdadır. Çevresinde toplu konut olarak yapılaşma gelişmektedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Alt yapısı ikmal edilmiştir. Arazi yapısı meyillidir. Ulaşımı kolaydır. Tapu Kaydındaki "ASKERİ GÜVENLİK BÖLGESİ İÇİNDE KALMAKTADIR. YÖNETİM PLANI 08/10/2004 " şerhleri ile birlikte satılmaktadır.Bu nedenle mesken YABANCI UYRUKLU GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLERE SATIŞI YAPILAMAZ .
Adresi : Evkaf Mah Kadife Sokak No 1A/6 Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 1/28
İmar Durumu : İmar planı içinde konut yerleşim alanındadır.
Kıymeti : 198.384,91 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ASKERİ GÜVENLİK BÖLGESİ İÇİNDE KALMAKTADIR.
Yönetim Planı 08/10/2004
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2087 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020
(İİK m.126)
(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir
*:Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR