FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 3+1 daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078157
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : EVKAF MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 3+1
: 131
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/925 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
254,548 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ

2018/925 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 491 Ada, 26 Parsel, EVKAF Mahalle/Köy, Demir Köprü Mevkii, B/53 Nolu Bağımsız Bölüm mesken açık artırma suretiyle satılacaktır. Ana taşınmaz 6.000,87 m2 yüzölçümlü olup bina betonarme olarak inşa edilmiş olup 2 bodrum + zemin + 12 normal kattan ibarettir. Binanın dış cephesi ısı yalıtım kaplamalı, sıvalı ve boyalıdır. Merdiven ve hol kaplamaları mermer, bina ana giriş kapısı camlı demir kapı ve merdiven korkulukları alüminyumdur. Bina çift asansörlüdür. Isınma türü merkezi sistem kaloriferlidir. Çevre düzenlemesi olarak çevre duvarları, kilitli parke ve yeşil alan düzenlemesi yapılmıştır. Daire 3 oda, salon, hol, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan ibarettir. Giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar panel kapı ve pencereler pvc doğrama olup ısıcamlıdır. Koridor, salon ve odaların taban döşemesi laminant parke kaplamalıdır. Islak hacimler seramik kaplamalıdır. Mutfak dolabı ve mermerit tezgah mevcuttur. Tüm odalar ve hollerin duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Elektrik, su ve kalorifer tesisatları vardır. Mesken 131,00 m2 kullanım alanına sahiptir. imar planı içinde kalmaktadır. İmar durumu K nizamındadır. Taşınmaz, konut yerleşim alanındadır. Şehir merkezine, ticaret alanına, bankalara uzak bir konumdadır. Düz Sokak üzerinde olup, doğusundan geçen Elekçi Deresine 100 metre, batısından geçen Kumru Korgan Yolu Caddesine 200 metre, ilçe merkezine yaklaşık 1500 metre mesafededir. Çevresinde toplu konut olarak yapılaşma gelişmektedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Alt yapısı ikmal edilmiştir. Arazi yapısı düzdür. Ulaşımı kolaydır.
Adresi : Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 131 m2
Arsa Payı : 3/396
İmar Durumu : İmar planı içerisinde K nizamındadır
Kıymeti : 254.548,83 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim Planı 25/07/2013 AT 3402 sayılı Kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına t
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/925 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR