FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Fatsa'da 3+1 daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945204
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : EVKAF MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/864 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
257,860 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ FATSA / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2018/864 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu Fatsa Evkaf Mah. Keten Pınarı Mevkii 955/20 ada parsel, 4.985,31 y.ö. arsa A/3/11 Mesken. Taşınmaz hisse oranı tamdır. Taşınmazın tamamı satılacaktır. Bina betonarme olarak inşa edilmiş olup 2 bodrum + zemin + 15 normal kattan ibarettir. Binanın dış cephesi ısı yalıtım kaplamalı, sıvalı ve boyalıdır. Binada her kat çift daire olarak planlanmıştır. Merdiven ve hol kaplamaları mermer, bina ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyumdur. Bina çift asansörlüdür. Isınma türü merkezi sistem kaloriferlidir. Çevre düzenlemesi olarak çevre duvarları, kilitli parke ve yeşil alan düzenlemesi yapılmıştır. Daire 3 oda, salon, hol, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan ibarettir. Giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar amerikan panel kapı ve pencereler pvc doğrama olup ısıcamlıdır. Koridor, salon ve odaların taban döşemesi laminant parke kaplamalıdır. Wc, banyo tabanı ve duvarları tavana kadar seramiktir. Mutfak dolabı ve tezgah mevcuttur. Tüm odalar ve hollerin duvarları ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Elektrik, su ve kalorifer tesisatları vardır. Mesken 148,00 m2 kullanım alanına sahiptir.Şehir merkezine, ticaret alanına, bankalara uzak bir konumdadır. İlçe devlet hastanesine yakın konumdadır. Çevresinde toplu konut olarak yapılaşma gelişmektedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Alt yapısı ikmal edilmiştir. Arazi yapısı meyillidir. Ulaşımı kolaydır.


Kıymeti : 257.860,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ FATSA / ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/864 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2019
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR