FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Fatsa'da 3+1 daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940323
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : EVKAF MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/898 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
128,174 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2018/898 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu Fatsa Evkaf Mah. Mututoprağı Mevkii, 460/1 ada parsel, 3/269 cilt sayfa, 140,00 m2 y.ö. kargir dört katlı bina ve arsası üçüncü kat 4 nolu bağımsız bölüm meskendir. Taşınmaz hisse oranı tamdır. Meskenin bulunduğu bina betonarme olarak inşaa edilmiştir.Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Yapının çatısı mevcuttur. Binaya giriş yap cepheden mermer merdiven ile yukarı çıkılarak sağlanmakta olup, giriş kapısı camlı demir doğrama kapıdır. Bina içi merdivenler mermer kaplamalı merdiven boşluğu sıvalı ve boyalıdır. Mesken nitelikli bağımsız bölüm 3 oda, hol, mutfak, wc banyo ve balkondan ibarettir. Dairenin giriş kapısı ahşap kapıdır. Odaların tabanı ahşap parke hol mutfak ve ıslak hacimlerin ise seramiktir.Mutfak tezgahı mermer olup mutfak dolapları mevcuttur. İç kapılar ahşaptır. Pencereleri pvc doğrama olup, ısı camlıdır. Isınma türü doğalgazlıdır. Mesken 122,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. İmar planında bitişik nizam 4 kat yapılaşma koşullu alana isabet etmektedir. Alt yapısı ikmal edilmiştir. İlçenin işlek ve hareketli bölgesine uzak olup Kumru Korgan yolu caddesine yakın olması sebebiyle ulaşımı rahattır.


İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 128.174,20 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/898 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR