FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 2+1 daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120939
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

FATSA 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3572 ESAS
Muhammen Bedeli
:
87,645 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA DAİRESİ KALEMİ FATSA / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2019/3572 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu Fatsa Sakarya Mah. Mahalleyolu Mevkii, 137/8 ada parsel, zemin kat 1 bağımsız bölüm mesken. Hisse oranı tamdır. Bodrum + zemin + 2 normal + çatı katlı binanın Zemin kat 1 nolu bağımsız bölümü olup, meskenin keşif tarihi itibariyle değerinin hesaplanması istenilmektedir. Kıymet takdirine konu olan meskenin bulunduğu bina betonarme olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri sıvasız olup yalnız zemin kat ön cephesine kısmi olarak sıva yapılmıştır. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır. Bina merdivenleri kaplamasız, merdiven boşluğu duvarları sıvalı ve boyalıdır. Bodrum kat binadaki daireler için eklenti odunluk olarak planlanmıştır. Yapının çatısı mevcuttur. Binada asansör bulunmamaktadır. Mesken nitelikli bağımsız bölüm mutfak, 3 oda, hol, balkon, wc, banyodan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Odaların tabanı parke, ıslak hacimlerin ise seramiktir. İç kapılar panel kapıdır. Mutfak dolabı ve granit tezgahı mevcuttur. Pencereleri pvc doğrama olup ısıcamlıdır. Isınma sistemi sobalıdır. Mesken 72,00 m2 kullanım alanına sahiptir.Yapı, mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak III. sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir. . İmar planında bitişik nizam 3 kat (B-3) yapılaşma koşullu konut alanına isabet etmektedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz bu yönleriyle arsa vasfındadır. Arazi yapısı meyillidir. Söğüt Sokak üzerinde olup ticaretin ve insan yoğunluğunun olduğu Şehir merkezine yaklaşık olarak 500 m mesafededir. Alt yapısı ikmal edilmiştir.
Kıymeti : 87.645,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA DAİRESİ KALEMİ FATSA / ORDU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3572 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR