FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 150 m² dubleks daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065046
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/789 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2019/789 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 129 Ada, 192 Parsel, SAKARYA Mahalle/Köy, Sakarya Cadde Mevkii, 7 Nolu Bağımsız Bölüm 5.katta bulunan çatı katlı mesken açık artırma suretiyle satılacaktır. Ana taşınmaz 142,32 m2 olup üzerinde bodrum+zemin+5 normal +çatı katlı betonarme inşa edilmiş , dış cephesi sıvalı ve boyasız, çatısı yapılmış, asansörlü, giriş kapısı camlı demirkapı, merdivenleri renkli mermer kaplama ve demir korkulukludur. Mesken 5.normal kata çıkıldığında soldaki daire olup içten merdiven ile çatı kat ile bağlantılı dublekstir. Normal katta oturma odası, mutfak, yatak odası, antre , wc ve balkon, çatı katta ise 2 yatak odası, hol teras ve banyo mevcuttur. İç duvarları sıvalı ve boyalı, odaların zemini parke döşeme, iç kapıları ahşap kapıdır. Pencere doğramaları pvc olup ısıcamlıdır. Bina doğalgazlıdır ancak dairenin doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır. Normal kat 84 m2 çatı kat 66 m2 toplam 150 m2dir. Belediye sınırları ve imar planı içerisindedir. Arazi yapısı düzdür.Sakarya caddesine cephelidir. Ticaretin yoğun olduğu şehir merkezine ve bankalara yakın bir konumdadır. İlçe merkezine yaklaşık 500 m mesafededir Yapılaşma zemin katlar işyeri üst katlar konut olarak gelişmiştir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Alt yapısı ikmal edilmiştir. Taşınmaz imar parseli durumundadır.


Adresi : Sakarya Mah Sakarya Cad No 102 Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 150m2
Arsa Payı : 15/142
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizam 6 kat (B-6) konut+ticari alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 24/07/2006 Tarihlidir
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/789 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR