FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 135 m² daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153238
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1225 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2019/1225 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 187 Ada, 50 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, Reşadiye Cadde Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm mesken açık artırma suretiyle satılacaktır. Meskenin bulunduğu bina tapuda 411,43 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli zemin+asma+5 normal+çatı katlı betonarme binadır. Bina hem Sahil caddesine hem Reşadiye caddesine cephelidir. Girişi Sahil caddesindendir. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı yapılmış, ana giriş kapısı alüminyum camlı kapılı, merdivenleri mermer kaplamalı ve alüminyum korkuluklu, asansörlüdür. Mesken merdivenlerden 1.kata çıkıldığında soldaki, Reşadiye Caddesine bakan dairedir. Mesken 3 oda, salon, mutfak, hol wc banyo ve balkondan ibarettir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapıdır. Odaların zemini laminant parke kaplamalıdır. İç duvarları ve tavanı alçı sıvalı boyalıdır. Mutfak dolabı ve granit tezgah yapılmıştır. Pencereleri pvc doğramalıdır. Isınma merkezi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Elektrik ve su tesisatları vardır. Doğalgaz mevcut değildir. Mesken 135 m2'dir. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup alt yapısı ikmal edilmiştir. Şehir merkezine ve bankalara yakın konumdadır. Bulunduğu bölgede yapılaşma zemin katlar işyeri üst katlar konut olarak gelişmiştir. İlçe meydanına ve insan yoğunluğunun bulunduğu bölgeye yaklaşık 900 m mesafededir.
Adresi : Kurtuluş Mah Sahil Cad No 564 Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : 1/44
İmar Durumu : Bitişik nizam 6 kat (B6) konut+ticari yapılaşma koşullu alan içindedir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 08/12/2014
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU - null null / null

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1225 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR