FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 113 m² daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091066
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : ŞEREFİYE MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 2+1
: 113
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/471 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi FATSA/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA
İCRA DAİRESİ

2019/471 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe,125 Ada 168 Parsel, ŞEREFİYE Mahalle/Köy, Ağlağı Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm zemin katta bulunan mesken açık artırma suretiyle satılacaktır. Ana taşınmaz 449 m2 olup üzerindeki bina 3 bodrum kat +zemin+1 normal kat +2 normal kat+çatı kat olarak betonarme inşaat olarak yapılmıştır. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı yapılmış, asansörü yok, merdiven döşemesi mermer giriş kapısı demir doğrama, merdiven ve ortak mekan duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mesken 2 oda salon mutfak wc ve banyodan ibarettir. Giriş kapısı çelik kapı iç kapılar panel kapı, duvarları alçı sıvalı ve boyalı, giriş hol ve mutfak tabanı seramik, oda tabanları laminat kaplama wc ve banyo taban ve duvarları seramik kaplamadır. Mutfak dolaplı ve tezgahı granittir. Balkonda cam kaplama vardır Pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. mesken 113 m2'dir. Şehir merkezine uzak konumdadır. Altyapısı ikmal edilmiştir. Arazi Yapısı eğimlidir. Duman sokağa cephelidir. Ek Kömürlük 3 eklentisi ile birlikte satılacaktır.
Adresi : Şerefiye Mah Duman Sokak Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 113 m2
Arsa Payı : 40/449
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisinde A-3 üç kat ayrık yapı içerisindedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 22.10.2013
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Fatsa Adliyesi İcra Dairesi Kalemi FATSA/ORDU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/471 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR