FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Fatsa'da 103 m² daire icradan satılıktır

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180656
Şehir : Ordu / Fatsa
Semt-Mahalle : YALIKÖY MAH. / FATSA
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/479 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
138,725 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Fatsa İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA
İCRA DAİRESİ
2019/479 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Fatsa İlçe, 1197 Parsel, YALIKÖY Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm mesken açık artırma suretiyle satılacaktır. Ana taşınmaz 159 m2 yüzölçümlü olup bina betonarme olarak inşa edilmiş olup zemin + asma + 3 normal + çatı kattan ibarettir. Binanın dış cephesi ısı yalıtım kaplamalı, sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama kapıdır. Merdiven kaplamaları mermer olup korkulukları alüminyumdur. Binada asansör bulunmamaktadır. Isınma türü sobalıdır. Daire 3 oda, salon, hol, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan ibarettir. Giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar panel kapı ve pencereler pvc doğrama olup ısıcamlıdır. Koridor, mutfak ve odaların taban döşemesi laminant parkedir. Wc ile banyo tabanı ve duvarları tavana kadar seramiktir. Mutfak dolabı ve mermerit tezgah mevcuttur. Tüm odalar ve hollerin duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Elektrik, su ve kalorifer tesisatları vardır. Mesken 103,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Sahil karayolunun geçtiği Atatürk Caddesine 15 m ilçe merkezine 11 km mesafededir. Ticaret alanına bankalara uzak konumdadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Alt yapısı ikmal edilmiştir. Arazi yapısı meyillidir Taşınmaz imar parseli durumundadır.
Adresi : Fatsa / ORDU
Yüzölçümü : 103 m2
Arsa Payı : 4/20
İmar Durumu : İmar planı içindedir
Kıymeti : 138.725,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 17/12/2013
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Fatsa İcra Dairesi Odası FATSA/ORDU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/479 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR