ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Altınordu'da 128 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092443
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / BAHCELİEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 128
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU OLAY 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/171 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
224,563 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU İCRA DAİRESİ

2019/171 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Ordu İli Altınordu İlçesi Şahincili Mahallesi - ada 3965 numaralı parselde kayıtlı olan 366,45 m² yüzölçümlü Beş katlı Kargir Apartman ve Arsası vasfında olduğu, kat irtifakı tesisli olduğu ve tesisli kat irtifakına göre Çatı Katı 14 Nolu bağımsız bölümün 56/1357 arsa paylı Mesken vasfında olduğu ve 1/1 yani tam hisse oranında borçlu Ahmet oğlu Erdem ÖZTÜRK'e ait olduğu tespit edilmiştir. Arazinin topoğrafik yapısının düz olduğu, belediye imar planı içinde blok nizam 6 katlı konut + ticaret alanına tahsisli olduğu, belediyenin hizmetlerinden yararlandığı, alt yapısının tam olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın Atatürk Bulvarı üzerinde bulunduğu, hemen batısında Otogar olduğu, karşısında ise Atabeyoğlu Petrol İstasyonu bulunduğu, batısında bulunan Öğretmenler Sitesine 175 metre, güneyinden geçen İsmet Paşa Caddesine 125 metre, doğusundan geçen Turgut Özal Bulvarına ve Ulubey kavşağına 200 metre, güney batısında bulunan Ordu Devlet Hastanesine 1.150 metre, Altınordu Belediyesine 450 metre, kuzey batısında bulunan şehir merkezine 1.450 metre mesafede olduğu tespit edilmiştir. Ulaşımının rahat ve kolay olduğu, il merkezine, kamu kurum ve kuruluşlarına, alışveriş merkezleri ile merkezdeki bankalara kısmen uzak sayılabilecek bölgede olduğu tespit edilmiştir. Çevresi özellikle konut ve ticaret alanı olarak gelişmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu 286 kapı numaralı binanın zemin kat + asma kat + 5 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 8 katlı olduğu, girişin demir doğramadan imal cam göbekli kapı ile yapıldığı, merdivenin mozaik kaplama, demir korkuluklu ve ahşap küpeşteli olduğu, merdiven boşluğunu sıvalı ve boyalı olduğu, binanın dış cephesinin sıvalı ve boyalı olduğu, çatısının yapılı olduğu, asansörlü olan binanın doğalgaz ısıtma sistemli olduğu tespit edilmiştir.Bağımsız bölümün çelik kapı girişli olduğu, antre, hol, mutfak, üç oda, tuvalet ve banyo ile iki teras balkondan ibaret olduğu, odalardan birinin mutfak ile birlikte kullanıldığı, antre, hol ve mutfağın seramik kaplama olduğu, odaların laminat kaplama olduğu, mutfağın; mermerit tezgahlı, seramik alınlıklı ve alt-üst dolaplı olduğu, tuvaletin ve banyonun; klozetli, lavabolu, duşakabinli, taban ve duvarlarının tamamının seramik kaplama olduğu, balkonun; plastik doğramadan imal kapı girişli, seramik kaplama ve parapet üzeri cam balkon şeklinde olduğu, teras balkonun; plastik doğramadan imal kapı girişli, seramik kaplama ve parapet üzeri alüminyum korkuluklu olduğu, pencerelerin plastik doğramadan imal olduğu, iç kapıların panel kapı olduğu, içinin sıvalı ve boyalı olduğu, asansörlü, panel radyatörlü ve doğal gaz ısıtma sistemli olduğu, bağımsız bölümün brüt 128 m² ve 4.Sınıf A grubu yapılardan olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Yenimahalle Atatürk Bulvarı No:286 Altınordu / ORDU
Yüzölçümü : 128 m2
Arsa Payı : 56/1357
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 224.563,48 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın Ordu İli Altınordu İlçesi Şahincili Mahallesi - ada 3965 numaralı parselde kayıtlı olan 366,45 m² yüzölçümlü Beş katlı Kargir Apartman ve Arsası vasfında olduğu, kat irtifakı tesisli olduğu ve tesisli kat irtifakına göre Çatı Katı 15 Nolu bağımsız bölümün 54/1357 arsa paylı Mesken vasfında olduğu ve 1/1 yani tam hisse oranında borçlu Ahmet oğlu Erdem ÖZTÜRK'e ait olduğu tespit edilmiştir.Arazinin topoğrafik yapısının düz olduğu, belediye imar planı içinde blok nizam 6 katlı konut + ticaret alanına tahsisli olduğu, belediyenin hizmetlerinden yararlandığı, alt yapısının tam olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın Atatürk Bulvarı üzerinde bulunduğu, hemen batısında Otogar olduğu, karşısında ise Atabeyoğlu Petrol İstasyonu bulunduğu, batısında bulunan Öğretmenler Sitesine 175 metre, güneyinden geçen İsmet Paşa Caddesine 125 metre, doğusundan geçen Turgut Özal Bulvarına ve Ulubey kavşağına 200 metre, güney batısında bulunan Ordu Devlet Hastanesine 1.150 metre, Altınordu Belediyesine 450 metre, kuzey batısında bulunan şehir merkezine 1.450 metre mesafede olduğu tespit edilmiştir. Ulaşımının rahat ve kolay olduğu, il merkezine, kamu kurum ve kuruluşlarına, alışveriş merkezleri ile merkezdeki bankalara kısmen uzak sayılabilecek bölgede olduğu tespit edilmiştir. Çevresi özellikle konut ve ticaret alanı olarak gelişmiştir.Bağımsız bölümün bulunduğu 286 kapı numaralı binanın zemin kat + asma kat + 5 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 8 katlı olduğu, girişin demir doğramadan imal cam göbekli kapı ile yapıldığı, merdivenin mozaik kaplama, demir korkuluklu ve ahşap küpeşteli olduğu, merdiven boşluğunu sıvalı ve boyalı olduğu, binanın dış cephesinin sıvalı ve boyalı olduğu, çatısının yapılı olduğu, asansörlü olan binanın doğalgaz ısıtma sistemli olduğu tespit edilmiştir.Bağımsız bölümün çelik kapı girişli olduğu, antre, hol, mutfak, üç oda, tuvalet ve banyo ile teras balkondan ibaret olduğu, antre, hol ve mutfağın seramik kaplama olduğu, odaların laminat kaplama olduğu, mutfağın; mermerit tezgahlı, seramik alınlıklı ve alt-üst dolaplı olduğu, tuvaletin ve banyonun; klozetli, lavabolu, duşakabinli, taban ve duvarlarının tamamının seramik kaplama olduğu, teras balkonun; plastik doğramdan imal kapı girişli, seramik kaplama ve parapet üzeri cam balkon şeklinde olduğu, pencerelerin plastik doğramadan imal olduğu, iç kapıların panel kapı olduğu, içinin sıvalı ve boyalı olduğu, asansörlü, panel radyatörlü ve doğal gaz ısıtma sistemli olduğu, bağımsız bölümün toplam inşaat alanının 124 m² ve 4.Sınıf A grubu yapılardan olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Yenimahalle Atatürk Bulvarı No : 286 Altınordu / ORDU
Yüzölçümü : 124 m2
Arsa Payı : 56/1357
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 232.871,92 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/171 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR