ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Altınordu'da 105 m² daire icradan satılıktır

ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181755
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / BAHCELİEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13095 ESAS
Muhammen Bedeli
:
191,992 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU
İCRA DAİRESİ
2019/13095 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Altınordu İlçe, 1868 Ada, 9 Parsel, AKÇATEPE Mahalle/Köy, 3.KAT 7 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM. Nolu Bağımsız Bölüm Ordu İli, Altınordu İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, tapunun ada: 1868, parsel: 9 da kayıtlı taşınmazla ilgili olarak gerekli inceleme ve araştırmalar yapılmış, yapılan inceleme sonucunda; taşınmazın üzerinde; bodrum kat, zemin kat, üç normal kat ve çatı katından ibaret olmak üzere toplamda altı katlı betonarme binanın bulunduğu, borçluya ait bağımsız bölümün bu binanın üçüncü katındaki 7 nolu daire olduğu tespit edilmiştir. Kıymet takdirine konu Cumhuriyet Mahallesinde, tapunun 1868 ada 9 nolu parselde kayıtlı 254,53 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki binada kat irtifakı kurulmuştur. Bağımsız bölümün arsa payı 10/100 dür.Tapu kaydına göre taşınmazın tam hissesi borçlu Mehmet YAVAN a aittir. a. Bağımsız Bölümün Değeri: Ordu İli Altınordu İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde, tapunun 1868 ada 9 parselde kayıtlı olan icra konusu taşınmazın üzerinde; bodrum kat, zemin kat, üç normal kat ve çatı katından ibaret toplamda altı katlı bir kapı nolu bina bulunmaktadır.Taşınmazın üzerindeki binanın girişi Ziya Gökalp Caddesine, giriş tarafına dik cephesi Kazım Türkmen Caddesine cephelidir. Üç cephesi açık olan binanın zemin katından itibaren yan cephesinin yarıya kadar olan kısmı çıkmalıdır. Dışı sıvalı ve boyalı, çatısı oluklu levhayla örtülüdür. Zemin kat işyeri, normal katlar mesken niteliğindedir. Bina girişi demir kapılıdır. Merdivende basamak ve sahanlıklar mermerdir. Duvar ve tavanlar sıvalı ve boyalıdır. Bina asansörsüzdür. Doğalgazı bağlıdır. Normal katlarda yan yana iki daire vardır. Normal katların pencereleri plastik doğramalıdır. Borçluya ait 7 nolu bağımsız bölüm, binanın üçüncü katına çıkıldığında sahanlığın sağında kalmaktadır. Girişi çelik kapılıdır. Mimari projesine göre; antre, mutfak, salon, iki yatak odası, gece holü, banyo ve tuvaletten ibarettir. Yerinde yapılan incelemelere göre; içinin sıvalı ve boyalı olduğu, kaplama, doğrama, vitrifiye, vb. inşaat açısından eksikliğinin olmadığı, mutfak mobilyasının altlı ve üstlü çekmeceli ve kapaklı olduğu, panel radyatörlü olup doğalgazla ısındığı tespit edilmiştir. Bağımsız bölüm Kazım Türkmen Caddesine cephelidir. Çıkmalar dahil olmak üzere brüt kullanım alanı 105,00 m² dir.
Borçluya ait binanın işlem tarihindeki değeri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı yapı birim maliyetlerinden yararlanılarak hesaplanacaktır. Mevcut özellikleri itibariyle 3. sınıf B grubu yapılara dâhil olan binanın işlem tarihi itibariyle m² inşaat maliyeti 1.210,00 TL dir. Yapımından keşif tarihine kadar geçen zaman içerisinde binanın değerinde % 15 oranında yıpranma düşülecektir. b. Arsanın Değeri: Taşınmaz, Cumhuriyet Mahallesinde Kazım Türkmen Caddesi ile Ziya Gökalp Caddesinin kesiştiği noktada köşe başında kalmaktadır. Çevresi, kendisi gibi altı katlı apartman şeklindeki binaların yoğun olarak iskan edildiği ve bunun yanı sıra toplu konut alanlarının gelişmekte olduğu bölgededir. Taşınmazın Belediye hizmetlerinden tamamından faydalandığı, doğalgaz, elektrik, PTT, kanalizasyon, vb. olmak üzere alt yapı tesislerinin ikmal edildiği, ulaşımının oldukça kolay olduğu, dolmuş güzergahı üzerinde olduğu tespit edilmiştir. İmar planı ve şehir merkezinin içindedir. Kuşuçuşu olarak Şehir Merkezine 5,40 km, Hükümet Konağına 5,80 km, Ordu Devlet Hastanesine 4,70 km, Adliye Sarayına 2, 0 km, Ordu Üniversitesine 2,10 km uzaklıktadır. Atatürk Bulvarına 200,0 m, denize 500,0 m mesafededir. Yaklaşık 70,0 m kuzeyinde Başöğretmen Ortaokulu, 160,0 m kuzey-doğusunda Uğur Anadolu Lisesi vardır. Cadde üzerinde küçük işletmeler vardır. Konumu itibariyle okullara yakın bir konumda olmasına karşın, şehir merkezine, kamu kurumlarına, bankalara, hastanelere uzaktır.Taşınmazın bulunduğu bölgeden şehir merkezine ve şehirdeki önemli yerlere ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Taşınmazın imar planı içerisinde olması, Belediye hizmetlerinden yararlanması, altyapısının ikmal edilmesi, ulaşımının kolay olması, çevresindeki yapılaşmanın yoğunluğu değerine etkiyen olumlu unsurlar olarak değerlendirilmiş, bütün bu etkenler dikkate alınarak bağımsız bölümün değerini tespit etmek üzere piyasada gerekli araştırmalar yapılmıştır. Sonuç olarak dairenin arsa olarak 19.12.2019 işlem tarihi itibariyle m² rayiç bedeli 800,00 TL olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Taşınmaz; Cumhuriyet Mahallesi, Ziya Gökalp Caddesi, Kapı No: 1, Daire No: 7, Altınordu-Ordu Adresindedir. Altınordu / ORDU
Yüzölçümü : 105 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 191.992,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/09/2020 günü 11:30 - 11:34 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 11:30 - 11:34 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13095 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR