KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat'da 3+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979537
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/51813 ESAS
Muhammen Bedeli
:
168,035 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2.Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2017/51813 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Karamanlı Mahallesi 1174 ada 13 parsel B Blok 1. Bodrum kat 2 nolu Bağımsız Bölüm Mesken olarak kayıtlıdır. İrsat apt.B Blok 2. Bodrum + 1. Bodrum+ zemin+ 4 normal kat olmak üzere 7 katlıdır. Cinsi betonarme karkastır. Her katta 2 adet mesken vardır. Meskenin cephesi kuzey+güney+doğudur. Meskenin inşaat ruhsatına göre net oturum alanı 100,00 m2 dir. Girişte hol+ebeveyn yatak odası+ çocuk yatak odası+oturma odası+salon+mutfak+wc+banyo vardır. 1 adet mutfak ve oturma odasından açılan balkon vardır. Zemin kaplaması seramiktir. Banyo ve wc yer döşemeleri seramik duvarlar fayans kaplamadır. Duvarlar plastik boya tavan kireç badanadır. Giriş kapısı ve iç kapılar ahşaptır. Pencereler Pvc dir. Girişte vestiyer, mutfakta tezgah ve dolap vardır. Su ve elektiriği vardır. Hali hazırda kulanılmaktadır. Isınma sistemi kombili doğalgazdır. İnşaat ruhsatı 2005 yılında alınmış olup, yapı kullanma izni 2009 yılında altınmıştır. 9 yıllıktır.
Adresi : Karamanlı Mahalesi (Mercimektepe Mah.)Senem Ayşe Cad. İrşat Apt. B Blok No:98/2 Onikişubat / Kahramanmaraş
Yüzölçümü : 1.703 m2
Arsa Payı : 1/21
İmar Durumu : İmar planı içerisinde olup E:1,50 Max 10 Katlı konut kulanım alanı olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 168.035,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2.Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/51813 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR