KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat/Yirmiikigün Mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980164
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : YİRMİİKİGÜN MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 4+1
: 161
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
197,354 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/52 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Pınarbaşı Mahallesi, 6373 Ada, 3 Parsel 1. Bodrum Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm meskendir. Caka Apt. 3. Bodrum kat+2. Bodrum kat.+1. Bodrum kat+ Zemin + 7 normal kattan oluşan 11 katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır. Asansör mevcuttur, Isınma sistemi kombili doğal gazlıdır. Mutfakta doğal gaz vardır. Borçluya ait meskenin cephesi Batı+Güney olup inşaat ruhsatına göre oturum alanı 161 m2'dir. Girişte hol+oturma odası+ salon+mutfak+Banyo+Wc+ebeveyne yatak odası+2 çocuk yatak bulunmaktadır. Ebeveyn yatak odasında duş vardır. Mutfak, salon ve oturma odasına açılan balkon vardır. Mekanlar Laminat parkedir. Duvarlar alçı sıva üzerine saten boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş Kapısı Çelik Kapıdır.İç Kapılar ahşap pencereler P.v.c.dir. Ön balkonda korkuluk vardır. Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo Wc duş duvarları fayans kaplamadır. Banyo Wc de hilton tipi lavabo vardır tavan asma tavandır Banyo+Wc taban döşemesi seramiktir. Girişte vestiyer, mutfakta tezgah ve dolap yatak odalarında dolaplar vardır. Yapı kullanma izni 2014 yılında alınmış olup 4 yıllıktır. Çevre duvarı bahçe düzenlemesi açık oto parkı vardır. Alt yapısı vardır. ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Yirmiikigün Mah. 91047 Sokak No:23 Çaka Apt. Zemin Kat No:6 Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 2.364,67 m2
Arsa Payı : 95/3185
İmar Durumu :İmar planı içerisinde olup, E=1.50 Max 10 katlı karma kullanım alanı olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 197.354,68 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR