KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat,Yamaçtepe'de 4+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980161
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Oda Sayısı : 4+1
: 130
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2494 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
278,198 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/2494 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Üngüt Mahallesi A Blok 1. kat 8 nolu bağımsız bölüm mesken olarak kayıtlıdır. Zümrüt apt. A Blok 3 Bdorum kat+ 2 bodrum kat+1 bodrum kat+zemin kat+8 normal kattan oluşmaktadır. 3 bodrum katta sığınak kazan dairesi kapıcı dairesi müştemilat vardır. Diğer katlarda her katta 2 adet mesken mevcuttur. Cindi betonarme karkastır. Isınma sistemi kombili doğalgazdır. Mutfakta doğalgaz vardır. asansörlüdür. Borçluya ait bağımsız meskenin inşaat ruhsatına göre oturum alanı 130,00 m2 dir. Cephesi kuzey + Güney+ batıdır. Girişte hol+salon+mutfak+oturma odası+çocuk yatak odası+çocuk yatak odası+ebeveyn yatak odası+banyo+wc vardır. Yer döşemesi seramik, duvarlar alçı sıva üzeri saten boya tavan plastik badanadır. tavanda kartonpiyer mevcuttur. Banyo+ wc+mutfak duvar kaplamaları tavana kadar fayans kaplamadır. Tavan asma tavandır. mutfakta tezgahve dolaplar vardır. girişte vestiyer ara holde dolap mevcuttur. salon mutfak ve yatak odasına bakan birer adet balkon vardır. giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları p.v.c dir. Dış cephede ısı yalıtımı vardır. Hali hazırda kullanılmaktadır. Yapı kullanma 2011 yılında alınmış olup yapım 6 yılıktır. çevre duvarı vardır. bahçede oyun sahaları açık otopark vardır. alt yapısı vardır. belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşımı kolaydır.
Adresi : Üngüt ( Yamaçtepe Mah.) Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı No:73Zümrüt Apt. A Blok 1. Kat No:8 Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 4.467,33 m2
Arsa Payı : 47/2400
İmar Durumu : İmar planı içerisinde olup karma kulanım alanındadır. E:1.70 Max 10 kat olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 278.198,24 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2494 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR