KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat Vadi Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153056
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : VADİ MAH. / HACIBAYRAM
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3036 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
227,388 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
10.06.2020 14:10
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu -Kahramanmaraş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/3036 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Pınarbaşı Mah.((Vadi Mah. 97016. Sok. No: 6,Fidan apt. 5. kat 12 nolu bağımsız bölüm), 5669 ada 3 nolu parsel Zemin Tipi Kat İrtifakı, Ana Taşınmaz Nitelik ARSAdır. Taşınmaz Meskendir. Borçlu adına kayıtlı olup, borçlunun hissesi TAMdır.Fidan Apt. Zemin Kat+ 5. Normal Kattan oluşan 6 Katlı binadır.Yapı cinsi Betonarme karkastır.Isınma sistemi doğalgaz kaloriferlidir.Her katta 2 daire vardır.Borçluya ait konut Güney- Kuzey- doğu cephelidir.İnşaat ruhsatına göre Oturum Alanı 140 m2 dir.Girişte hol+ oturma odası+ salon+ mutfak+ ebeveyn yatak odası+ çocuk yatak odası+ banyo+ wc ve duş bulunmaktadır.İki adet balkon mevcuttur.Yer döşemesi tüm mekanlarda seramiktir.Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır.Tavan plastik boyadır, tavanda kartonpiyer vardır.Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencereler p.v.c. dir.Banyo, duş ve wc duvarları fayans kaplamadır Girişte vestiyer, mutfakta tezgah ve dolapları mevcuttur.Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır.Tahmini 6-10 yıllıktır.Çevre duvarı ve açık otoparkı vardır. Hali hazırda kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 1.105,20 m2 Arsa Payı : 140/1652
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı E=1.50 max.kat10 Kıymeti : 227.388,81 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu Merkez/Kahramanmaraş
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi(nakit memleket parası TL)veya bu miktar kadar banka teminat mektubu ( şartsız, kesin ve süresiz) vermeleri lâzımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 Sayılı Kanunun 1.maddesine göre “ Döviz” teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhaleye itiraz vaki olması halinde dahi, (alacağına tekabül eden satış bedelini müşteri sıfatıyla ödemekte imtina suretiyle alacaklıya ihale yapılmamış olması şartı ile ) satış bedeli nakten icra veznesine yatırılır(İİK.md..134/4). Tellâliye resmi borçluya ait olup satış bedelinden ödenir, damga vergisi, tapu harç ve masrafları ile Katma Değer Vergisi,net 150 M2’ye kadar olan meskenlerde %1,mesken olmasına rağmen iş yeri olarak kullanılmış dairelerde, metruk durumda olan binalarda, tarla, bina , han , otel ve arsalarda %18 olarak KDV alıcıya aittir. Tahliye ve teslim giderleri öncelikle müşteri tarafından ödenir, Birikmiş Emlak Vergisi,cezaları ve ferileri ile tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- İhaleye iştirak edenlerin icra satış dosyası, tapu kaydı, şartname, ilan ve tebligatları incelemek suretiyle ihaleye katıldığını kabul ettiği, Satılacak taşınmazın Tapu Kaydında varsa; taşınmazın bütünleyici parçalarının (MK.Md.684,862) taşınmazın eklentilerinin (MK.Md.686,862) hukuki semerelerin (MK.md.879) Taşınmazın birleştirilmesi durumunun (MK.Md. 859) İİK. 128 md.ye göre Taşınmazın mükellefiyetlerinin (intifa hakkı MK.nun 794, oturma hakkı MK.md.823 üst hakkı MK. Md. 834 kaynak hakkı MK.Md.837 irtifak hakları MK.Md. 838, kaydi hayatla ölünceye kadar bakma akdi Bk.md. 507 ) mükellefiyetleri nazara aldığı kabul edilir.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. iki İhale arasındaki farktan ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3036 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR