KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat/Tekerek Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077698
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : TEKEREK MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 166
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1680 ESAS
Muhammen Bedeli
:
241,406 TL
Birinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2018/1680 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 4974 Ada, 3 Parsel, PINARBAŞI(tekerek) Mahalle 21 Nolu Bağımsız Bölüm, C blok, 9. Kat, 32227 sokak, no 33, Kerem Bey konutları sitesinde bulunan konuttur. 2 bodrum +1 Bodrum kat+zemin kat+9 normal kattan oluşan 12 katlı binadır. Hissesi Tamdır. Cinsi Betonarme karkastır. Isınma sistemi Merkezi doğal gazdır. Keşif sırasında sistem bağlanmamış durumda doğalgaz saati yoktur. Mutfakta doğalgaz sistemi vardır, asansör mevcuttur. Borçluya ait 9 kat(yerinde 11 kat 21 nolu) 21 nolu konutun cephesi kuzey+batı+doğudur yapı ruhsatına göre net oturum (128+38) =166 m2 Dir. Girişte hol+3 oda+salon+mutfak+kiler+banyo+wc+ duşakabin bulunmaktadır. Mutfak+oturma odasına bakan bir adet teras balkon yatak odasına bakan bir adet balkon vardır. Ebeveyn yatak odasında duşakabin vardır. Yer döşemesi (salon+oturma odası+yatak odaları ahşap parkedir)diğer mekanlar(mutfak banyo wc duş yeri balkonlar giriş holü gece holü seramiktir. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş kapısı çelik kapı iç kapılar ahşap(keşif sırasında kapı pervazları yoktu iç camlar takılmamış durumdaydı)doğrama pencereler p.v.c'dir Islak hacimler (mutfak+banyo+wc+duş) duvar kaplamaları fayanstır. wc, banyo tavanı asma tavandır banyo wc hilton tipi lavabo vardır. Mutfak alnı fayans kaplamadır. Girişte vestiyer mutfakta tezgah ve dolap vardır. Yapı kullanma izni yoktur yapı ruhsat tarihi 2013 olup yapım süresi göz önüne alındığında 2 yıllıktır. Alt yapısı vardır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Çevre duvarı bahçe düzenlenmesi açık oto parkı vardır.
Yüzölçümü : 4.903,14 m2
Arsa Payı : 100/6780
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı imar planı sınırları içerisinde olup konut alanındadır.İnşaat Nizamı E=1.90 max10 katlıdır.
Kıymeti : 241.406,98 TL
KDV Oranı :Satış Günü İtibariyle Yürürlükte Bulunan mevzuata göre Kdv alınacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir KDV oranı satış günü itibariyle yürürlükte olan mevzuata uygun alınacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1680 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR