KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat/Serintepe'de avlulu kargir ev icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01086335
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
: 262
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 20.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/47246 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2017/47246 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Şerintepe Mah 1164 Ada 15 nolu parsel, Ana taşınmaz Nitelik AVLULU KARGİR EV, Hissesi tamdır Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Serintepe mah 60029 Sokak No 10 da bulunan 2 Katlı evdir Cinsi betonarme karkastır Isınma sistemi Sobalıdır Mevcut ev iki kısımdan oluşmaktadır Giriş kapısı ikiye bölünerek ayrı ayrı iki adet 2 katlı ev vardır. İnşaat ruhsatı yoktur 10 nolu kapıdan girişte Kısmi Bodrum kat Zemin kat ve Normal kat bulunmaktadır kısmi bodrum kat odunluk müştemilat olarak kullanılmaktadır oturum alanı 33 m2 dir yer kaplaması betondur imalat eksikliği vardır değerini hesaplarken %20 alınacaktır Zemin kat oturum alanı 100.0 m2 dır. Girişte Hol+ Oturma odası+Ebeveyn yatak odası +Çocuk yatak odası +Mutfak+Banyo+Wc vardır. Ön kısımda oturum alanı 33 m2 olan teras vardır odalar terasa bakmaktadır Yer döşemeleri seramik duvarlar plastik boyadır tavan kireç badanadır. Banyo Wc duvarları fayans kaplamadır Kapı doğramaları ahşap Pencereler ahşaptır Girişte vestiyer vardır. Mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Tezgah alnı fayans kaplamadır halı hazırda oturulmaktadır çevre duvarı vardır edindiğim bilgilere göre 35-40 yıllıktır Normal kat oturum alanı 100.0 m2 dır. Girişte Hol+ Oturma odası+Ebeveyn yatak odası +Çocuk yatak odası +Mutfak+Banyo+Wc vardır. Ön kısımda oturum balkon vardır odalar terasa bakmaktadır Yer döşemeleri seramik duvarlar plastik boyadır tavan kireç badanadır. Banyo Wc duvarları fayans kaplamadır Kapı doğramaları ahşap Pencereler ahşaptır Girişte vestiyer vardır. Mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Tezgah alnı fayans kaplamadır halı hazırda oturulmaktadır çevre duvarı vardır edindiğim bilgilere göre 35-40yıllıktır İkinci dış kapıdan girişte zemin ve normal kat olmak üzere 2 katlı ev vardır her katta oturum alanı 76 m2 dir girişte hol mutfak banyo wc odalar vardır yer kaplamsı seramik duvarlar plastik boyadır tavan kireç badanadır kapı ve pencere doğramaları ahşaptır ısınma sistemi sobalıdır Mutfakta tezgâh ve dolap vardır. Tezgah alnı fayans kaplamadır halı hazırda oturulmaktadır çevre duvarı vardır edindiğim bilgilere göre 35-40 yıllıktır
Yüzölçümü : 262,39 m2 Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar planı içerinde İnşaat nizamı AT(Serbest Nizam) 2 katlıdır.
Kıymeti : 270.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/47246 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR