KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat Serintepe'de 3 katlı ev icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113974
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : SERİNTEPE MAH. / BİNEVLER
: 231
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/33871 ESAS
Muhammen Bedeli
:
146,649 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 11:15
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2017/33871 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli ,Onikşubat ilçesi ,Serintepe Mah 1142 ada, 16 parsel (60081 Sokak no 40) de bulunan 3 katlı Yapı vardır. Mevcut Bina Zemin kat +2 normal kat olmak üzere 3 katlıdır. Cinsi betonarme Karakstır. Asansör yoktur ısınma sistemi sobalıdır. Zemin kat evin oturum alanı 108.0 m2 dir Girişte Hol+ Oturma odası+Ebeveyn yatak odası +Çocuk yatak odası+ Mutfak+Banyo+Wc vardır. Ön kısmda açık balkon vardır Yer döşemesi karo mozaik diğer duvarlar plastik boyadır tavan kireç badanadır. Banyo Wc duvar kaplamları faynastır Giriş kapısı Ahşap kapı iç Kapı doğramaları ahşap Pencereler p.v.c dir . Mutfakta alnı fayans kaplama tezgah ve dolap vardır.Yapı ruhsatı yoktur Binanın oturum dışında kalan kısmları bahçe olarak kullanılmaktadır yapmış olduğum araştırmalrad eski yapıdır tahmini olarak 20-25 yıllıktır alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır ana yola yakındır Halı hazırda kullanılmaktadır. 1 Normal kat evin oturum alanı 135.0 m2 dir Girişte Hol+ Oturma odası+Ebeveyn yatak odası +Çocuk yatak odası+ Mutfak+Banyo+Wc vardır. Ön kısmda balkon vardır Yer döşemesi seramik diğer duvarlar plastik boyadır tavan kireç badanadır. Banyo Wc duvar kaplamları faynastır Giriş kapısı Ahşap kapı iç Kapı doğramaları ahşap Pencereler p.v.c dir . Mutfakta alnı fayans kaplama tezgah ve dolap vardır.Yapı ruhsatı yoktur Binanın oturum dışında kalan kısmları bahçe olarak kullanılmaktadır yapmış olduğum araştırmalrda eski yapıdır tahmini olarak 20-25 yıllıktır alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır ana yola yakındır Halı hazırda kullanılmaktadır. 2 Normal kat (son kat) evin oturum alanı 135.0 m2 dir Girişte Hol+ Oturma odası+Ebeveyn yatak odası +Çocuk yatak odası+ Mutfak+Banyo+Wc vardır. Ön kısmda balkon vardır Yer döşemesi seramik diğer duvarlar plastik boyadır tavan kireç badanadır. Banyo Wc duvar kaplamları faynastır Giriş kapısı Ahşap kapı iç Kapı doğramaları ahşap Pencereler p.v.c dir . Mutfakta alnı fayans kaplama tezgah ve dolap vardır.Yapı ruhsatı yoktur Binanın oturum dışında kalan kısmları bahçe olarak kullanılmaktadır yapmış olduğum araştırmalrada eski yapıdır tahmini olarak 20-25 yıllıktır alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır ana yola yakındır Halı hazırda kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 231,66 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı AT serbest nizam iki katlı konut
Kıymeti : 146.649,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/33871 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR