KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat/Selçuklu Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01085959
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : SELÇUKLU MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 4+1
: 165
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 20.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/62952 ESAS
Muhammen Bedeli
:
304,200 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/62952 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kahramanmaraş İli Onikişubat ilçesi Serintepe Mahallesi 2944 Ada 9 Nolu parsel B Blok 6. Kat Bağımsız Bölüm No:14 Zemin Tipi Kat İrtifakı Ana taşınmaz nitelik KONUT olup.120/3850 Arsa paylı B Blok 6. Kat 14 Nolu KONUT tur. Hissesi Tamdır. Arsasının Yüzölçümü 4.315,14 m2 dır.Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Serintepe (Selçuklu Mah) Mah 58015. Sokak No 9 de bulunan YONCA EVLER APT. B Blok 6. Kat 14 Nolu KONUT tur.YONCA EVLER APT. B BLOK Zemin+8 Normal kattan oluşan 9 Katlı binadır. Cinsi Betonarme karkastır. Asansörlüdür. 4+1 DAİRE TİPİDİR. Isınma sitemi kombili doğal gazlıdır. Mutfakta doğal gaz vardır.Borçluya ait meskenin cephesi Doğu+Kuzey+Güney olup İnşaat ruhsatına göre Oturum alanı 165 m2 dir Her Katta 2 Daire Vardır. Girişte hol+oturma odası salon+mutfak+banyo+wc +ebeveyne yatak odası+2 adet çocuk yatak odası bulunmaktadır.Mutfak, Oturma odasına açılan 1 adet yatak odasına açılan 1 adet olmak üzere toplam 2 adet balkon vardır. Yer döşemesi ıslak hacimler seramik diğer yerler laminant parkedir. Duvarlar plastik boyadır tavan plastik boya tavanda kartonpiyer mevcuttur. Giriş kapısı Çelik kapıdır. İç kapılar ahşap pencereler p.v.c dir Mutfak alın duvarları fayans kaplama banyo wc duş duvarları fayans kaplamadır banyo wc de lavabo vardır. banyo+wc taban döşemesi seramiktir. Girişte vestiyer,mutfakta tezgâh ve dolap yatak odalarında dolaplar vardır. Yapı Kullanım izni 2006 yılında alınmış olup 13 yıllıktır. Çevre Duvarı bahçe düzenlenmesi açık oto parkı vardır. Alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Özellikleri : Kahramanmaraş İli Onikişubat ilçesi Serintepe Mahallesi 2944 Ada 9 Nolu parsel sayılı arsa vasıflı taşınmaz, Parsel Belediye sınırları içerisinde olduğu, Meskun mahalde bulunduğu, Belediye Mücavir alanı içerisinde olduğu, Yol, Çöp Toplama, İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hizmetlerinden faydalandıkları ve Doktar Sait Bulvarı üzerinden toplu taşıma hizmeti verildiği belirtilmektedir. Eğitim sağlık ocağına kuş uçuşu 200 mt, Doktor Sait Bulvarına 200 mt, Akdo Esentepe Kafe dükkanına 400 mt mesafededir. Çevresinde konutlar bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 4.315,14 m2 Arsa Payı : 120/3850
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planı içerisinde olup E=1.50 max 10 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 304.200,37 TL
KDV Oranı : Satış tarihi itibariyle yürürlükte olan mevzuata uygun alınacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/62952 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR