KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat Saçaklızade'de 2+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114532
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : SAÇAKLIZADE MAH. / BİNEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 124
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/47 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
194,976 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/47 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş ili, Onikişubat ilçesi, Fatih mah.6235 ada 4 parsel zemin tipi kat mülkiyeti, ana taşınmaz nitelik 7 adet 2 bodrumlu zemin ve 6 katlı, 5 adet 2 bodrumlu, zemin ve 9 katlı betonarme bina arsası mesken olup hissesi tamdır.Fatih (saçaklızade mah) mah. 56010 sok. no 40 da bulunan TOKİ konutları DG5B blok zemin kat(Giriş kat) 2 nolu meskendir. DG-5B blok 2 bodrum kat+1 bodrum kat+ zemin kat+9 normal katlı olmak üzere 12 katlıdır. Cinsi betonarme karkastır. Asansörlü olup ısınma sistemi merkezi doğal gazlıdır. Mutfakta doğalgaz vardır. Cephei batı+Güney+kuzeydir. Oturum alanı inşaat ruhsatına göre 110+14=124 m2 dir. Girişte hol+salon+ebeveyn yatak odası+ çocuk yatak odası+mutfak+banyo+wc den oluşmaktadır. Salon ve mutfağa açılan balkon vardır. Yer döşemesi (balkonlar mutfak hol banyo wc seramik) diğer mekanlar ahşap parkedir. Banyo wc mutfak duvarları fayans kaplamadır. Banyo wc seramik)diğer mekanlar ahşap parkedir. Banyo wc de lavabo vardır. tavan asma tavandır. Mutfak alnı fayans kaplama duvarlar saten boya tavan kireç badanadır. Giriş kapısı çelik kapı iç kapı doğramaları ahşap pencereler p.v.c dir. Korkuluk vardır. Mutfakta tezgah ve dolap vardır. girişte vestiyer yatak odasında dolap vardır. Hali hazırda kullanılmaktadır. Çevre düzeni ve açık oto parkı vardır. şehir merkezine uzak, belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve alt yapısı vardır.
Yüzölçümü : 41.060,85 m2
Arsa Payı : 13311/4106085
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1.20 max kat 12 olan konut
Kıymeti : 194.976,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 19/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/47 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR