KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat/Piri Reis Mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978262
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : PİRİ REİS MAH. / HACIBAYRAM
: 116
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/62 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
145,712 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2 kat ihale salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/62 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, KARAMANLI Mahallesi 2111 Ada, 20 Parsel, 1. Kat 18 Nolu Bağımsız Bölüm Konuttur. Mevcut GÖK APT 5 Bodrum kat+4 Bodrum kat+3 Bodrum kat+2 Bodrum kat++1 BODRUM KAT+Zemin kat+1 Normal kat olmak üzere 7 katlıdır. Cinsi betonarme karkastır Asansör mevcuttur 5 bodrum katta sığınak mescit kapıcı dairesi 1,2,3,4 Bodrum kat (yol seviyesi altında) zemin ve normal katlarda 4 er adet konut bulunmaktadır Konut Kuzey +Doğu+Batı cepheli olup Oturum alanı inşaat ruhsatına göre 100+16=116.0 m2 dır.Yol seviyesi üstündedir. Girişte Hol+ Oturma odası+ yatak odası+salon + Çocuk yatak odası+Mutfak+Banyo+Wc vardır. Mutfağa yatak odasına bakan balkon vardır Yer döşemesi hol balkon banyo wc seramik odalar ahşap parkedir, duvarlar kağıt kaplama Tavan plastik boyadır Tavanda kartonpiyer vardır . Banyo Wc duvarları Mutfak alnı fayans kaplamadır..Dış kapı çelik kapı iç Kapı doğramaları ahşap Pencere doğramaları p.v.c dir. Mutfakta tezgâh ve dolap vardır.Banyo wc de lavabo vardır Kapıları p.v.c dir ısınma sitemi Kombili doğal gazlı olup Yapının Kullanma izni yoktur İnşaat ruhsat tarihi 2015 yılı olup yapım süresini de göz önüne aldığımızda 3 yıllıktır alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır
Adresi : Karamanlı ( Piri Reis Mah ) Mah 55036 Sokak No ; 29 Gök Apt. Birinci Kat 18 Kapı Nolu Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 567,84 m2
Arsa Payı : 132/2366
İmar Durumu : İmar planı sınırları içerisinde olup İnşaat Nizamı AT (Atrıum) 2 katlı Konut alanı olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 145.712,78 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2 kat ihale salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/62 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR