KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat Mimar Sinan'da 4+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155358
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / HACIBAYRAM
Oda Sayısı : 4+1
: 221
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/69 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
362,465 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/69 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 2848 Ada, 15 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Bodrum kat+2 bodrum kat+1 Bodrum kat+Zemin kat+7 Normal kat olmak üzere 11 katlıdır. Cinsi Betonarme karkas olup asansörlü ve Isınma sitemi Merkezi Doğal gazlıdır Mutfakta doğal gaz sistemi vardır 3 Bodrum katta kazan dairesi sığınak müştemilat 2 bodrum kat 1 bodrum kat Zemin ve normal katlarda her katta 2 adet mesken vardır Meskenin cephesi Batı +Kuzey +Güneydir Meskenin Yapı Kullanma iznine göre oturum alanı 221,0 m2dir. Girişte Hol + Oturma odası+Salon +Mutfak +Ebeveyn yatak odası+Çocuk yatak odası+Çocuk yatak odası + +Wc +Kiler vardır Mutfak, oturma odasına ve Yatak odasına açılan balkon vardır Ebeveyn yatak odasında duşa kabin var Taban döşemesi banyo wc duş balkonlar seramik) diğer mekanlar ahşap parkedir Banyo Wc Duşa kabin yer kaplaması seramik duvarlar fayans kaplamadır Duvarlar alçı sıva Üzeri saten boyadır tavan kireç badanadır tavanda kartonpiyer vardır Giriş kapısı Çelik kapı.İç kapılar ahşap pencereler p.v.c dir wc de Hilton Tipi lavabo dolap vardır Girişte vestiyer, Çamaşır dolabı Mutfakta tezgâh, tezgâh altı ve üstü dolap vardır Yatak odalarında dolaplar vardır Su ve elektriği vardır. Halı hazırda kullanılmaktadır. Bahçe duvarı, bahçe düzenlemesi, açık oto parklı oyun alanları vardır.Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır yapı Kullanma izni 2011 tarihinde alınmış olup 8 yıllıktır.Gayrimenkul 4 sınıf AGurubu yapılar girmekte olup m2 birim fiyatı 1.270 ,0 TL/ m2 dir. 6-10 yıllık Betonarme karkas binalarda yıpranma payı% 10dir.
Adresi : Mimar Sinan Mah. 48045 Sokak No:10 Şahsenem Apt. B Blok 4. Kat No:13 Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 4.174,77 m2 Arsa Payı : 15/570
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı imar planı içerisinde olup. İnşaat Nizamı E= 1.70, Max 10 katlı karma kullanım alanındadır
Kıymeti : 362.465,36 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi(nakit memleket parası TL)veya bu miktar kadar banka teminat mektubu ( şartsız, kesin ve süresiz) vermeleri lâzımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 Sayılı Kanunun 1.maddesine göre “ Döviz” teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhaleye itiraz vaki olması halinde dahi, (alacağına tekabül eden satış bedelini müşteri sıfatıyla ödemekte imtina suretiyle alacaklıya ihale yapılmamış olması şartı ile ) satış bedeli nakten icra veznesine yatırılır(İİK.md..134/4). Tellâliye resmi borçluya ait olup satış bedelinden ödenir, damga vergisi, tapu harç ve masrafları ile Katma Değer Vergisi,net 150 M2’ye kadar olan meskenlerde %1,mesken olmasına rağmen iş yeri olarak kullanılmış dairelerde, metruk durumda olan binalarda, tarla, bina , han , otel ve arsalarda %18 olarak KDV alıcıya aittir. Tahliye ve teslim giderleri öncelikle müşteri tarafından ödenir, Birikmiş Emlak Vergisi,cezaları ve ferileri ile tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- İhaleye iştirak edenlerin icra satış dosyası, tapu kaydı, şartname, ilan ve tebligatları incelemek suretiyle ihaleye katıldığını kabul ettiği, Satılacak taşınmazın Tapu Kaydında varsa; taşınmazın bütünleyici parçalarının (MK.Md.684,862) taşınmazın eklentilerinin (MK.Md.686,862) hukuki semerelerin (MK.md.879) Taşınmazın birleştirilmesi durumunun (MK.Md. 859) İİK. 128 md.ye göre Taşınmazın mükellefiyetlerinin (intifa hakkı MK.nun 794, oturma hakkı MK.md.823 üst hakkı MK. Md. 834 kaynak hakkı MK.Md.837 irtifak hakları MK.Md. 838, kaydi hayatla ölünceye kadar bakma akdi Bk.md. 507 ) mükellefiyetleri nazara aldığı kabul edilir.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. iki İhale arasındaki farktan ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR